Wiele do nadrobienia, a setki uczniów „na zdalnym”

Uczniowie chełmskich szkół mogą nadrabiać zaległości powstałe podczas zdalnej nauki na dodatkowych lekcjach. Lepsze to niż nic, ale wszystkich zaległości i tak nie sposób nadrobić. Najgorsze, że setki kolejnych uczniów w mieście i powiecie chełmskim znowu uczą się zdalnie lub są na kwarantannie.

Większość ubiegłego roku szkolnego uczniowie spędzili w domach, na zdalnym nauczaniu. Niekorzystnie odbiło się to na wiedzy i ocenach. Od kilku tygodni w chełmskich szkołach odbywają się finansowane z państwowego budżetu dodatkowe lekcje, na których uczniowie nadrabiają zaległości powstałe po wybuchu epidemii. To kropla w morzu potrzeb, ale dobre i to.
– Miasto Chełm otrzymało 268 660,00 zł na sfinansowanie zajęć wspomagających uczniów w opanowaniu i utrwalaniu wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego oraz zajęć z języka mniejszości narodowej, języka mniejszości etnicznej i języka regionalnego – informuje chełmski magistrat. – Zajęcia odbywają się we wszystkich chełmskich szkołach, głównie z języka polskiego, matematyki i języków obcych.

Dzieci na kwarantannie

Zamykania całych szkół z powodu epidemii i przejścia na naukę zdalną na razie w planach nie ma. Ale każdego tygodnia w Chełmie i powiecie chełmskim jest coraz więcej szkół z „przypadkami” Covid-19. Oznacza to, że zaledwie po paru tygodniach od rozpoczęcia roku szkolnego i nauki stacjonarnej setki uczniów z Chełma i powiatu chełmskiego już skierowano na kwarantannę i zdalne nauczanie. Znowu dotkliwie odczuwają to rodzice najmłodszych uczniów, bo muszą zapewnić im opiekę, a także tych starszych, bo nieobecność w szkole to znowu mniejsze efekty w nauce.

– Gdy dziecko, ale nie tylko, kierowane jest na kwarantannę, to zachęcamy rodziców do korzystania ze specjalnej aplikacji pobieranej na telefon, usprawniającej przeprowadzenie kwarantanny w warunkach domowych – mówi Elżbieta Kuryk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here