Wielka majówka

Za tydzień rozpoczyna się najdłuższy weekend w roku. W powiecie włodawskim ten wiosenny czas spędzić można na wiele sposobów. Niżej prezentujemy kilka, naszych zdaniem najciekawszych, plenerowych imprez majówkowych.

Tradycyjnie już w dniach 1 i 2 maja swoje drzwi otwiera dla zwiedzających Poleski Park Narodowy z siedzibą w Urszulinie. Jest to doskonała okazja do poznania pod opieką przewodnika tajemnic poleskiej natury w muzeum oraz na ścieżkach przyrodniczych. Na 1 maja zaplanowano zwiedzanie Muzeum Poleskiego Parku Narodowego oraz ścieżkę „Żółwik” w Starym Załuczu, 2 maja to wyjścia na ścieżki przyrodnicze „Spławy” w Starym Załuczu oraz „Dąb Dominik” w Kolonii Łomnica. Warto dodać, że w tych dniach turyści indywidualni będą mogli bezpłatnie skorzystać z obsługi przewodników.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji majówkę zaczyna już 29 kwietnia zapraszając do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym po malowniczych ścieżkach Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. W trakcie imprezy zaplanowano ognisko oraz gry i zabawy z nagrodami.
Także w kwietniu długi weekend zaczyna się we Włodawie. 27 kwietnia WDK zaprasza na konferencję „Spotkania z historią”, a 29 na Przegląd kapel i śpiewaków ludowych. W niedzielę, 30 kwietnia na stadionie miejskim odbędzie się mecz Włodawianka – Chełmianka, a po nim gry, zabawy i koncerty. 1 maja na placu przy Czworoboku podziwiać będzie można piękne motocykle i ich właścicieli z WMG Riders Włodawa, którzy Motomajówką oficjalnie rozpoczną sezon. Tego samego dnia na boisku MOSiR rozegrany zostanie turniej sprawnościowy zakładów pracy, któremu patronuje sam burmistrz, Wiesław Muszyński. 3 maja we Włodawie to już uroczystości z okazji obchodów święta Konstytucji 3 Maja, które rozpocznie o godz. 10.30 msza w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego.
Długi weekend spędzić można również na podziwianiu pięknej przyrody z pokładu kajaka. Spływy Kajakowe Bugiem podczas majówki przygotowały aż 6 niezwykle ciekawych tras rzekami Polesia.
– 30 kwietnia – Tarasienka – Jez. Glinki – Tarasienka – Włodawka – Bug: Tarasiuki – Włodawa – Różanka (19 km)
– 1 maja – Włodawka: Wytyczno – Kołacze – Suchawa (18 km)
– 2 maja – Krzewianka, Włodawka: Szcześniki – Suchawa – Adamki (16 km)
– 3 maja – Uherka i Bug: Ruda – Wola Uhruska (16 km)
– 4 maja – Bug: Wola Uhruska – Zbereże (21 km)
– 5 maja – Bug: Wołczyny – Orchówek (19 km)
Zapisy i informacje pod adresem j.tworek@upcpoczta.pl