Wielkie pomaganie już w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę, 30 stycznia, odbędzie się jubileuszowy, 30. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane do puszek i e-skarbonek oraz podczas niezliczonej liczby wydarzeń i licytacji pieniądze, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.

W Lublinie zarejestrowało się w tym roku 6 sztabów Orkiestry, a miejscem głównych wydarzeń będzie, jak ostatnio, Centrum Kultury, gdzie zaplanowano m.in. występy lubelskich zespołów, pokazy tańca, czy bezpłatne badania profilaktyczne. Kompletny program jest jeszcze dopinany, ale organizatorzy już zapowiadają, że wstęp na koncerty będą miały tylko osoby z paszportem covidowym. W granie, jak zwykle, włączyli się lubelscy politycy – wylicytować można wspólne zwiedzanie Kazimierza z posłanką Joanną Muchą, wizytę w sejmie z posłanką Martą Wcisło czy posłem Michałem Krawczykiem, albo markowe pióro i długopis, które posłowi Jackowi Czerniakowi podarował swego czasu premier Leszek Miller.

W Świdniku, jak co roku, dyrygentem WOŚP będzie Miejski Ośrodek Kultury, ale oprócz tradycyjnych wydarzeń orkiestrowy sztab przygotował nowość – 10-kilometrowy bieg/spacer ulicami miasta, z którego wpisowe przekazane zostanie na WOŚP. Bieg wystartuje o godz. 12. Udział w nim może wziąć każda osoba, która poprawnie zarejestruje się poprzez dokonanie opłaty za pomocą e-skarbonki – eskarbonka.wosp.org.pl/dza2b8 (w treści podając imię i nazwisko) oraz prześle kartę zgłoszenia na adres wosp@mok.swidnik.pl lub przyniesie ją do MOK w godz. 8-16 (pokój 2/18).

– Na tę chwilę mamy ponad 100 zgłoszeń, a miejsc ogółem 300, więc zachęcamy do zapisów. Do czwartku, 27 stycznia można zapisać się internetowo, ale biuro zawodów będzie czynne w MOK także w piątek, sobotę i niedzielę – informowała w ubiegłą środę Anna Broda, szefowa świdnickiego sztabu WOŚP.

Opłata startowa wynosi 50 zł (dodatkowo można wesprzeć akcję dowolnym datkiem) do 27 stycznia oraz 60 zł w dniach 28–30 stycznia. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz pakiet startowy. Dodatkowo każdy biegacz będzie miał mierzony indywidualny czas biegu, za pomocą specjalnego urządzenia umiejscowionego na swoich sznurówkach. Po zakończeniu biegu każdemu uczestnikowi zostanie wysłany SMS z uzyskanym czasem.

Na scenie Centrum Kultury od godziny 11 do 20 trwać będą koncerty muzyczne, występy taneczne i pokazy. Ok. godz. 17.30 zaplanowano licytację główną. Wśród przedmiotów przekazanych na wośpowe licytacje znalazły się m.in. gadżety Avii, przedmioty przekazane przez PZL-Świdnik i Urząd Miasta Świdnik. Jest też torebka podarowana przez Farbotkę, boxy prezentowe ze Szczepanówki, piłki i koszulki z autografami, vouchery (m.in. na usługi fryzjerskie, tatuaże, kolację dla dwóch osób w MoMo Sushi), a także piękne rękodzieło przekazane przez uczestników WTZ.

Będą także inne atrakcje: loteria fantowa, animacje dla dzieci, warsztaty plastyczne, dmuchany plac zabaw, malowanie włosów i sklepik. Niewątpliwą atrakcją będzie również olbrzymi traktor, który stanie przy budynku MOK. Dzięki uprzejmości firmy „Kisiel”. Za dowolną kwotę wrzuconą do puszki będzie można wsiąść do maszyny. WOŚP możemy wspomóc także wrzucając pieniądze do tradycyjnych puszek noszonych przez wolontariuszy. W tym roku w świdnickim sztabie WOŚP zarejestrowało się 135 osób. Cały czas trwa również zbiórka do e-skarbonki, którą można znaleźć na stronie eskarbonka.wosp.org.pl/dza2b8.

Organizatorzy przypominają, że finał WOŚP odbędzie się w reżimie sanitarnym. Należy pamiętać o zabraniu certyfikatów szczepień (maksymalnie 30 proc. widowni może być niezaszczepiona).

W orkiestrowe działania włącza się również świdnicki Klub Honorowych Dawców Krwi PCK. W dniu finału, przed budynkiem kina „Lot” stanie autokar Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym będzie można oddać krew. Aby to zrobić należy być pełnoletnim oraz zabrać ze sobą dokument tożsamości. Akcja rozpocznie się o godz. 9 i potrwa do 15.

(opr. wz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here