Wiemy, ile zebrali

Wiktoria Walczuk drugi rok z rzędu zebrała najwięcej datków do puszek

Nieco mniej niż przed rokiem, ale nie ma co się smucić. Pandemia, reżim sanitarny, wprowadzone ograniczenia sprawiły, że organizacja tegorocznego 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była szalenie trudna. Mimo to dali radę. Sztaby Automobilklubu Chełmskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie zebrały w sumie 130 289,54 zł.

– Ten finał z wiadomych względów był inny niż dotychczasowe. Epidemia spowodowała, że nie zawiązał się sztab w II LO, a liczba finałowych działań, które zawsze przynosiły wiele datków do puszek, została bardzo ograniczona. Odbyły się tylko dwa koncerty w wersji on-line, zabrakło plenerowego koncertu w centrum miasta i wielu imprez w szkołach – mówi Grzegorz Gorczyca, szef chełmskiego sztabu WOŚP.

Kwesta w większości przeniosła się do Internetu. Chełmianie i chełmskie firmy założyły dużo eskarbonek (firma HABeRenergia zebrała w ten sposób 12 tys. zł), wysłali wiele płatnych SMS-ów oraz wpłacali pieniądze przez BLIK i tworzyli zbiórki na Facebooku. Wystawili również kilkanaście różnych aukcji na Allegro. Lekarka i blogerka Katarzyna Woźniak za zapowiedź osobistego morsowania zebrała ponad 152 tysiące złotych, o czym pisaliśmy w ubiegłym wydaniu. Nie zawiedli też wolontariusze.

Najwięcej pieniędzy zebrała Emilia Orłowska, która ze zbiórki ulicznej, skarbonki i sprzedaży płyt z koncertu uczniów szkoły muzycznej zgromadziła aż 4779,04 zł. Za to w samej zbiórce ulicznej, tak jak rok temu, zwyciężyła harcerka Wiktoria Walczuk, w której dwóch puszkach znalazło się 2830,62 zł. Zaraz po niej była Patrycja Sugier (2664,01 zł), a dalej: Ewelina Czarkowska (1759,86 zł), Małgorzata Czarkowska (1474,89 zł), Wiktoria Majewska (1447,98 zł), Alicja Siatka (1298,61 zł), Bartosz Pastuszak (1286,24 zł), Marian Lackowski (1146,99 zł), Anna Wyczyńska (1086,89 zł), Paulina Panasiuk (1078,89 zł), Wiktoria Czarnota (1017,67 zł) i Jakub Pietrzykowski (1007,70 zł).

Hitem licytacji na Allegro chełmskiego sztabu była kolekcjonerska seria winylowych płyt z muzyką jazzową podarowana przez Zbigniewa Zasadnego. Nabywca zapłacił za nią 1820 zł. Koszulka Szymona Kołeckiego przekazaną przez Polską Fundację Sportu i Kultury osiągnęła cenę 840 zł.

Głównymi sponsorami tegorocznego finału były firmy AZART i MELIX oraz Galeria Chełm. Wśród sponsorów znaleźli się też m. in. BH Meble, Super Optyk, Pracownia Złotnicza Błażej, Ośrodek Szkolenia Kierowców PZM, Lotynaparalotni.pl, Ośrodek Szkolenia Kierowców Miodzio, Box Plan, Agencja Ubezpieczeniowa Iwony Szłapak, Ośrodek Szkolenia Korona, Decaffencja, Kozak, Ośrodek Szkolenia Kierowców El Team, Gama Chełm, Elektromet, Halo Pizza oraz sklep Metro.

Znakomicie z roli bankiera chełmskich sztabów wywiązał się Wschodni Bank Spółdzielczy, a chełmscy sztabowcy bardzo chwalą sobie współpracę z Chełmskim Domem Kultury. Wielkie podziękowania składają też Przemkowi Białaszowi. – Wielką Orkiestrę można jeszcze wspomóc do końca lutego. Wystarczy wejść na stronę wpłacam.wosp.org.pl, wybrać kwotę, którą chcemy przekazać, wpisać swoje imię i wykonać szybki przelew. Po wpłaceniu datku każdy darczyńca otrzyma wyjątkowy prezent – spersonalizowane podziękowania od Jurka Owsiaka – zachęca Gorczyca. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here