Więziennicy dla bohaterów

Przytulanki, obrazy, kufry i inne dzieło osadzonych w Zakładzie Karnym w Chełmie trafiły na VI Wielki Kiermasz Charytatywny „Paczki dla Bohatera”. To już kolejna tego typu akcja w wykonaniu chełmskich więzienników.

Ostatnio wykonane przez osadzonych maskotki, kocyki, poduszki itp. trafiły na aukcję charytatywną, z której dochód przeznaczony był na rehabilitację chorych dzieci z gminy Ruda-Huta. Teraz, 21 września, na terenie Zakładu Karnego w Chełmie odbyło się oficjalne przekazanie darów dla stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”.

Zastępca dyrektora jednostki mjr Marek Kudyk wręczył Krystynie Łukasik – koordynator stowarzyszenia – przytulanki dla dzieci, obrazy, kufry z papierowej wikliny oraz inne przedmioty wykonane przez osadzonych w ramach programów readaptacji społecznej oraz oddziaływań terapeutycznych. Paczki trafiły na VI Wielki Kiermasz Charytatywny „Paczki dla Bohatera”, który odbył się 25 września na pl. Łuczkowskiego.

– Na kiermasz zostały przekazane również prace osadzonych przesłane na IX Ogólnopolski Konkurs „Nowe życie starych przedmiotów” organizowany przez Zakład Karny w Chełmie – mówi kpt. Łukasz Bielak, rzecznik prasowy ZK Chełm. – Całkowity dochód ze sprzedaży rękodzieł zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację – także pocovidową – podopiecznych stowarzyszenia, czyli kombatantów z całego kraju.

Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” to organizacja, której celem jest wsparcie, pomoc i pamięć o wszystkich ludziach walczących o wolną Polskę – żołnierzach Września 39, wszystkich frontów walczących na Zachodzie jak i na Wschodzie, organizacji bojowych min. AK, NSZ, WIN , podziemia niepodległościowego po zakończeniu wojny oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny. Wspierają podopiecznych na co dzień, spełniając różne ich potrzeby. Od zakupu leków, środków higienicznych, medycznych, żywności, poprzez zabiegi rehabilitacyjne i masaże, po paczki, a także odwiedziny w dniu urodzin. Ponadto, organizują wspólne obchody ważnych świąt. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here