Więźniowie remontują parking dla policji

Był w kiepskim stanie i wymagał remontu. Parking przed i za Komendą Miejską Policji w Chełmie przechodzi rewitalizację. Miasto i gminy ofiarowały policjantom pieniądze, a do zrywania starej trylinki zatrudniono więźniów.

Policja pomaga, więc i policjantom pomóc trzeba. Z takiego założenia wyszły miasto Chełm, gmina Chełm i gmina Kamień, do których jakiś czas temu dotarły pisma z komendy policji z prośbą o darowiznę. Co prawda budynek komendy został już dawno odnowiony, ale chełmskim mundurowym przydałby się też nowy parking wokół niego – stary jest w opłakanym stanie, a finanse policyjne nie przewidują naprawy. Dlatego na ostatnich posiedzeniach rady samorządowcy bez oporów przyklepali uchwałę i przekazali pieniądze na remont (łącznie 51 tys. zł). W końcu to nie pierwszy raz, kiedy „fundują” coś funkcjonariuszom (m.in. sponsorowali im nowe radiowozy).

Gospodarni mundurowi znaleźli też kogoś, kto za darmo podejmie się remontu. Dzięki umowie z Zakładem Karnym w Chełmie prace ruszyły, a wykonują je osadzeni. Mundurowi cieszą się, że udało im się zrobić coś z niczego. A więźniowie, którzy każdego dnia są dowożeni do pracy na terenie komendy, już chyba niekoniecznie. W końcu, gdyby nie mundurowi, byliby na wolności. (pc)