„Wilk 2” daje pracę

Masz chęć do pracy i szukasz zatrudnienia? Przyjdź do mającej siedzibę w Chełmie przy ul. Hutniczej 31 nowoczesnej, mającej uznanie na międzynarodowym rynku, firmy „Wilk 2”, producenta najwyższej jakości innowacyjnych zamknięć do opakowań spożywczych. Pracodawca gwarantuje przeszkolenie, a po trzymiesięcznym okresie próbnym stałą umowę i wynagrodzenie co najmniej 2 400 zł na rękę.

„Wilk 2” to dynamicznie rozwijająca się firma, która w Chełmie funkcjonuje od ponad dwóch lat. Fabryka powstała, jako pierwsza, w utworzonej przy ul. Hutniczej chełmskiej podstrefie ekonomicznej. Budowa zakładu ruszyła pod koniec 2016 r. Po czterech miesiącach obiekt o powierzchni użytkowej ponad 3 tys. m kw. był gotowy. W hali znalazły się nowoczesne linie technologiczne, sprzęt i urządzenia z najwyższej półki. Produkcja ruszyła w kwietniu 2017 r. Na starcie firma zatrudniła około 30 pracowników. Obecnie „Wilk 2” jest pracodawcą dla ponad 80 osób.

Firma produkuje plastikowe systemy zamknięć, przeznaczone do opakowań zawierających produkty dla dzieci, na przykład owocowe przeciery, czy popularne w ostatnim czasie lody w tubce. Obowiązują ją zaostrzone normy jakościowe, którym „Wilk 2” musi sprostać na każdym kroku. Klientami firmy są nie tylko uznane marki w kraju, ale też duże światowe koncerny, które również mają wyśrubowane wymagania.

– Nasze produkty są w zasadzie w każdym sklepie, a wszystkie wyroby firmy są opatentowane – podkreśla Krzysztof Lachowicz, członek zarządu spółki odpowiedzialny za produkcję.

„Wilk 2” nie zamierza jednak stać w miejscu. Firma rozwija się i w przyszłym roku ma wybudować kolejną halę produkcyjną, przylegającą do obecnej. Ale już dziś potrzebuje zatrudnić dodatkowych pracowników. – Mamy coraz więcej zleceń, które musimy zrealizować w terminie. Klienci, co dla nas jest rzeczą najważniejszą, są zadowoleni z wytwarzanych przez nas produktów. Żeby sprostać wszystkim zamówieniom stale jednak poszerzamy liczbę pracowników, oferując im stabilną pracę – podkreśla Krzysztof Lachowicz.

Z dnia na dzień firma jest w stanie przyjąć prawie 20 osób. Gdy powstanie druga hala produkcyjna, liczba pracowników w „Wilk 2” wzrośnie do minimum 150. – Specjalnych kwalifikacji tutaj nie wymagamy – twierdzi K. Lachowicz. – Dla nas liczy się zwłaszcza chęć do pracy. Wszystkim nowym pracownikom gwarantujemy profesjonalne szkolenie. Po trzymiesięcznym okresie próbnym, oczywiście z umową o pracę, jeśli widzimy, że osoba daje sobie radę, chce pracować, proponujemy stałe zatrudnienie z wynagrodzeniem na rękę 2 400 zł. Nasze maszyny działają przez 24 godziny na dobę, co oznacza, że pracujemy na trzy zmiany – dodaje.

„Wilk 2” poszukuje zwłaszcza techników – operatorów maszyn, niekoniecznie z doświadczeniem, choć przyjmie do pracy też osoby na inne stanowiska, związane z produkcją i przygotowaniem towaru do transportu. – Każdego jesteśmy w stanie nauczyć pracy na naszych urządzeniach. Najważniejsze, by osoba, która do nas się zgłosi, chciała pracować – przekonuje Krzysztof Lachowicz.

Najlepsi pracownicy „Wilk 2” mają szanse wyjechać do fabryki firmy, która ma powstać w Stanach Zjednoczonych. – Jej budowę planujemy z myślą o dynamicznym wejściu na rynki amerykański i kanadyjski. Powstanie ona w ciągu około roku. Kilka osób dostanie od nas propozycję pracy w niej – mówi Lachowicz.

Osoby, które są zainteresowane pracą w „Wilk 2”, mogą złożyć swoje CV z listem motywacyjnym w siedzibie firmy w Chełmie, przy ul. Hutniczej 31. (r)