Wiosna w lubelskiej telewizji

„Więcej, częściej, jeszcze lepiej” – taka będzie nowa ramówka TVP 3 Lublin. Znalazły się w niej pozycje lubiane i już uznane przez telewidzów, a także sporo nowości, m.in. programy poświęcone 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości, wyjątkowe historie Polaków ratujących Żydów oraz magazyny: kulinarny „Kuchnia hrabiego”, lifestylowy „Styl, uroda, moda” i motoryzacyjny „Wysokie obroty”.


Lubelska telewizja stawia przede wszystkim na informację. „Panorama Lubelska”, która dotychczas emitowana była dwa razy, teraz od poniedziałku do piątku będzie prezentowana aż siedem razy, a w sobotę i niedzielę trzy razy. Pierwsza dawka informacji z Lublina i regionu pojawi się już w „Poranku między Wisłą i Bugiem”. Ostatni serwis zaplanowano na antenie „trójki” o 21, pół godziny wcześniej niż w poprzedniej ramówce. Cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedzielę o 19.45, a nie dwa razy, jak było dotychczas, emitowany będzie „Magazyn sportowy”.
– Chcemy być częściej obecni w regionie i robić to coraz lepiej, i więcej – mówił podczas wtorkowej prezentacji nowej ramówki Ryszard Montusiewicz, dyrektor oddziału TVP w Lublinie zdradzając przy tym wyniki oglądalności „Panoramy Lubelskiej”. W marcu średnio ten program informacyjny emitowany o godz. 18:30 oglądało ponad 100 tysięcy widzów. – Czasami nawet 145 tysięcy – dodał Montusiewicz.
Od 3 kwietnia informacje z regionu oraz lokalne programy na antenie TVP 3 pojawiać się będą w czterech pasmach w godz. 7-9, 12-10, 14-15 i 17.30-21.30. Nie zabraknie publicystyki, interwencji i programów kulturalnych. Nowością lubelskiego ośrodka TVP będą m.in. „Tydzień między nami” (sobota godz. 11), program poświęcony 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości „100 lat Niepodległej”; emitowany w soboty o 19 oraz „Polacy na ratunek Żydom” (czwartek o 18).
Trzy nowe programy widzowie na antenie lubelskiej „trójki” obejrzą także w piątkowe popołudnie. O 17.35 rozpoczną się „Wysokie obroty”, program dla miłośników motoryzacji, w którym autorzy przetestują nowe modele i zadbają o bezpieczną jazdę, o godz. 18 lifestylowy „Styl, uroda, moda”, a o 18.15 – „Leśny kalejdoskop”.
W sobotę o 10.45 widzowie będą mogli poznawać z kolei tajniki sztuki kulinarnej w ramach programu „Kuchnia hrabiego”, realizowanego w Kozłowce we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here