Wirus wciąż krąży

Przypadki koronawirusa w szkołach i przedszkolach w naszym regionie wciąż się zdarzają. Ostatnio z tego powodu na kwarantanny i zdalne nauczanie skierowano poszczególne grupy i klasy z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Chełmie, Punktu Przedszkolnego w Lisznie oraz Szkoły Podstawowej w Dubience.

Od 4 maja wróciła nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkół podstawowych, od 15 maja wprowadzono tryb hybrydowy dla klas 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a od 29 maja zaplanowano powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej. To główne zmiany w oświacie, które weszły lub wejdą w życie w maju br. W związku z tym pod koniec tygodnia na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie opublikowano zaktualizowane wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych przygotowane przez MEiN we współpracy z MZ i GIS.

Powrót do zajęć jest możliwy w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. To zaktualizowane zalecenia, które dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice uczniów poznali m.in. we wrześniu 2020 r. Wytyczne to przypomnienie najważniejszych zasad bezpieczeństwa, takich jak: dystans, dezynfekcja, higiena, noszenie maseczki w przestrzeniach wspólnych czy wietrzenie. Przypadki Covid-19 w szkołach i przedszkolach wciąż się zdarzają.

W ubiegłym tygodniu w opublikowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie wykazie placówek, w których z powodu koronawirusa grupy przedszkolne czy klasy przeszły na kwarantannę i zdalne nauczanie znalazły się również te z Chełma i powiatu chełmskiego. Był to m.in. Punkt Przedszkolny w Lisznie (gmina Rejowiec Fabryczny), działający przy tamtejszej podstawówce. Z powodu zakażenia nauczycielki na kwarantannę skierowano ponad 20 przedszkolaków, a punkt przedszkolny od 5 do 15 maja był zamknięty.

– Od 17 maja wznawiamy już zajęcia w punkcie przedszkolnym – mówi Ireneusz Nowosad, dyrektor SP w Lisznie, informując, że tego typu sytuacja w placówce zdarzyła się po raz pierwszy od wybuchu epidemii.

Kolejny tydzień z rzędu z przypadkami koronawirusa borykali się w Przedszkolu Miejskim nr 14 w Chełmie, gdzie do 14 maja również jedna z grup przedszkolnych była na kwarantannie. Z powodu przypadku Covid-19 na zdalne nauczanie i kwarantannę do 17 maja skierowano też część uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dubience. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here