Wirus zniszczył Chmielaki!

Takich tłumów i obrazków w tym roku na Rynku w Krasnymstawie nie zobaczymy

Choć obecność koronawirusa stwierdzono dotychczas tylko u jednego mieszkańca powiatu krasnostawskiego, władze Krasnegostawu zdecydowały się odwołać tegoroczne Chmielaki. To zgodne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia.

– W imieniu organizatorów pięćdziesiątych Chmielaków Krasnostawskich informuję, iż stosownie do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie uczestników wydarzenia, z powodu zwiększonego prawdopodobieństwa zarażenia się wirusem SARS-Cov-2, podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznej imprezy w dotychczasowej, festiwalowej formule – mówi Robert Kościuk, burmistrz Krasnegostawu.

Kościuk zauważa, że Chmielaki Krasnostawskie to największa i najstarsza impreza piwna w Polsce, a jej jubileusz zasługuje na wspaniałą oprawę i możliwość przyjazdu tysięcy miłośników piwa i dobrej zabawy. – Jesteśmy pewni, że wielu z państwa chciałoby, w tym jubileuszowym roku, odwiedzić nasze miasto. Jednak sytuacja, jaka wystąpiła w związku z wprowadzeniem stanu epidemii, nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie, wprowadziła szereg ograniczeń i spowodowała, że zorganizowanie Chmielaków w dotychczasowej formie stało się nie możliwe – dodaje.

Tegoroczne Chmielaki przełożono wstępnie na sierpień 2021 r. – Zapewniamy jednak, że jeszcze w tym roku odbędą się wydarzenia, które rozpoczną fetowanie jubileuszu 50-lecia Chmielaków. Na finał wydarzenia zapraszamy w dniach 20-22 sierpnia 2021 r. – mówi burmistrz.

O planowanych imprezach, które rozpoczną obchody jubileuszu w tym roku miasto Krasnystaw ma informować na bieżąco. – Jesteśmy przekonani, że pomimo tego, iż dołożylibyśmy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo, przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego i organizacyjnego, to nie moglibyśmy zagwarantować państwu pełnego bezpieczeństwa zdrowotnego podczas tak dużej imprezy.

Doceniamy to, jakich mamy gości i wierzymy, że zrozumiecie państwo powagę zaistniałej sytuacji. Dziękujemy wszystkim, którzy mieli w swoich planach przyjazd do Krasnegostawu i czekali na ten wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, przedostatni weekend sierpnia – podsumowuje Kościuk. (k)