Wjechał na parking, uszkodził sześć samochodów

Kierowca mitsubishi z impetem wjechał na parking przy ul. Wolności i uszkodził sześć samochodów mieszkańców osiedla. Uciekł, nawet się nie zatrzymując. Policja ustaliła, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w nocy (około godz. 23, 30 listopada) przy ul. Wolności.

– Kierujący samochodem osobowym na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem i uszkodził sześć zaparkowanych tam samochodów – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Szaleniec za kółkiem dał niezły popis, ale zapewne nie chciałby postawić się na miejscu właścicieli zniszczonych przez niego pojazdów. Po tym, jak kierowca uderzył w jedno auto, samochód obróciło w stronę ul. Lwowskiej, skąd nadjechał. Kierowca zawrócił, demolując po drodze kolejne pojazdy, i ostro ruszył w kierunku ul. Wojsławickiej, a potem dalej, w stronę Hrubieszowskiej. Dwa auta stojące na parkingu przed blokiem, VW Passat i BMW, zostały niemal całkowicie zniszczone. Kolejne cztery – „tylko” uszkodzone.

Po kilku dniach policjanci z zespołu do spraw wykroczeń ustalili sprawcę. Okazał się nim 42-letni chełmianin. Mężczyzna kierował mitsubishi, choć ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. – Teraz za swoje zachowanie poniesie odpowiedzialność nie tylko za wykroczenie, ale też za przestępstwo. Niestosowanie się do orzeczonych środków karnych zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności – tłumaczy komisarz Czyż. (pc, fot. nadesłane)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here