Włamywacz w mackach HYDRY

Uzbrojeni „po zęby” kontrterroryści zatrzymali włamywacza, kiedy wyruszał autem spod jednego z bloków na Kalinowszczyźnie

Krótkie karabiny maszynowe, zamaskowani kontrterroryści i uzbrojeni w pistolety członkowie specjalnej grupy Hydra – tak wyglądało w minioną środę zatrzymanie 42-letniego seryjnego włamywacza na jednym z osiedli na Kalinowszczyźnie.

Po serii włamań do domów i mieszkań, jakie miały miejsce pod koniec ubiegłego miesiąca nadinsp. Artur Bielecki, komendant wojewódzki policji powołał specjalną grupę śledczą pod kryptonimem „HYDRA”. W jej skład wchodzą m.in. kryminalni z „wojewódzkiej” oraz policjanci z komendy miejskiej policji w Lublinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Śledczy zdawali sobie sprawę, że mają do czynienia z wyspecjalizowaną grupą przestępczą. Przestępstwa były poprzedzone dokładnym rozpoznaniem. Złodzieje typowali obiekty, w których mogli liczyć na łup w postaci biżuterii, kosztowności i gotówki oraz wartościowych przedmiotów: laptopów, tabletów itp.

– Łączne straty z trzech włamań do których doszło w kwietniu na terenie Lublina wyniosły ponad 70 tys. zł. Trwa ustalanie, ile jeszcze włamań ma na swoim koncie 42-latek. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa dlatego odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. W miniony czwartek do tych spraw został tymczasowo aresztowany. Dodatkowo był poszukiwany listem gończym w związku z karą ponad 2 lat pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa. Był także notowany za rozboje i włamania – mówi komisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie. – Do zatrzymania doszło w Lublinie przy wsparciu kontrterrorystów z KWP w Lublinie, gdy 42 latek jechał samochodem.

Śledztwo trwa.(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here