Właściciele wyjechali, złodzieje plądrowali domy

Seria włamań do domów w Sawinie! W nocy z soboty na niedzielę, pod nieobecność właścicieli, złodzieje splądrowali dwa domy. Ukradli przede wszystkim gotówkę i kosztowności. Skąd wiedzieli, że znajdą pieniądze? I czy weszliby do domów, gdyby właściciele byli na miejscu?

Po tym, jak policja złapała Ukraińców, którzy włamywali się do domów w podchełmskich miejscowościach, terroryzując a czasami wręcz torturując mieszkańców, wydawało się, że można czuć się bezpiecznie. Niestety, włamania i kradzieże nie skończyły się. Do ostatnich rabunków doszło w nocy z 17 na 18 lipca przy ulicy Chełmskiej i na nowym osiedlu przy zalewie Niwa w Sawinie. Do pierwszego domu złodzieje weszli forsując ogrodzenie i wyważając okno. W tym czasie właściciele bawili się na weselu.

Złodzieje ukradli gotówkę i kosztowności oraz inne cenne przedmioty. Wygląda na to, że dobrze wiedzieli, iz znajdą pieniądze. Właścicieli drugiego okradzionego domu również nie było na miejscu, bo wyjechali za granicę. Złodzieje działali pod osłoną nocy i na tyle cicho, że nie dali się usłyszeć najbliższym sąsiadom. Trwa policyjne dochodzenie. (reb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here