Włodawski Gramar Marką Lubelszczyzny!

25 lutego, podczas gali w Lublinie, do tytułu „Marka Lubelskie” dołączyło w 10 firm, w tym Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Gramar Sp. z o. o. z Włodawy. Firma Krzysztofa Łojewskiego została wyróżniona jako jedna z pięciu w kategorii Branża spożywcza. O markę walczyły także dwie inne „włodawskie” firmy: Slawex Janusza Sławińskiego i Hotel Drob Ryszarda i Marii Drobów. Tym razem o włos przegrały.
Wszystkie nagrodzone firmy swoją działalnością budują gospodarkę województwa lubelskiego, tworzą miejsca pracy i produkują najwyższej jakości towary.
– Bardzo się cieszę, że wreszcie włodawska firma została Marką Lubelszczyzny – mówi starosta Andrzej Romańczuk. – Jestem przekonany, że w ślady przedsiębiorstwa Krzysztofa Łojewskiego pójdą następne firmy. Już za rok Marką Lubelszczyzny będzie dużo więcej włodawskich biznesowych perełek.
* * *
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Gramar Sp. z o. o. we Włodawie to rodzinna firma założona przez Krzysztofa Łojewskiego. Działa na rynku lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Zakład mięsny oferuje w swym asortymencie ok. 200 produktów mięsnych i wędliniarskich, ciągle poszerzając swoja ofertę o asortyment produkowany wg tradycyjnych receptur polskich. Około 70% produktów idzie na eksport. Firma ma uprawnienia eksportowe do krajów Unii Europejskiej oraz krajów trzecich, np. Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Chorwacji, Mołdawii. Systematycznie
z oferty przedsiębiorstwa korzysta około 1000 odbiorców. Firma bierze udział w licznych konsumenckich konkursach jakości wyrobów wędliniarskich, zdobywa wiele nagród, medali, dyplomów i wyróżnień. Od 2011 r. Gramar należy do elitarnego klubu gazety „Puls Biznesu”, a od 2010 r. posiada Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.
W ub.r. zysk firmy wyniósł ponad 1 mln zł. (red)