Woda i ścieki tańsze o złotówkę

Mieszkańcy Chełma oszczędzą na opłatach za wodę i ścieki. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zatwierdziło nowe niższe taryfy na kolejne trzy lata. Już w pierwszym roku chełmianie za metr sześcienny wody i ścieków zamiast 10,11 zł zapłacą 9,10 zł.

Rok temu prezydent Chełma Jakub Banaszek obiecał obniżkę opłat za wodę i ścieki. Przed dwoma miesiącami Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej złożyło do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie wniosek o zatwierdzenie nowych, niższych taryf na najbliższe trzy lata.

Spółka wnioskowała, by w pierwszym roku obowiązywania nowej taryfy metr sześcienny wody kosztował 3,21 zł brutto, a odprowadzenie metra sześciennego ścieków – 5,89 zł brutto. W sumie 9,10 zł. Wody Polskie wniosek rozpatrzyły pozytywnie. Ceny wejdą w życie po uprawomocnieniu się decyzji. Wszystko wskazuje na to, że nastąpi to na przełomie kwietnia i maja br. Obecne stawki to 3,59 zł za wodę i 6,52 zł za ścieki, co daje łącznie kwotę 10,11 zł.

Cena metra sześciennego wody i ścieków w Chełmie od lat należała do najwyższych w województwie, dlatego też Jakub Banaszek zapowiedział, że jego celem jest obniżenie stawek. – To kolejny krok w stronę obniżania kosztów życia w naszym mieście – podkreśla prezydent Chełma. – Jesteśmy jednym z niewielu samorządów w skali kraju, który zdecydował się na złożenie wniosku o obniżkę taryfy za wodę i ścieki. Aż 94 proc. wnioskujących założyło podwyżkę cen – dodaje.

Obniżka cen w była możliwa dzięki przeprowadzonej w spółce reorganizacji, redukcji kosztów oraz efektywnemu zarządzaniu. Duża w tym zasługa zmarłego w ostatnich dniach prezesa MPGK, Marcina Czarneckiego, którego działania spowodowały, że spółka w dość szybkim czasie wyszła z finansowego dołka. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here