Woda w Białym doskonała

Włodawski sanepid przedstawił niedawno informację z czteroletniego badania wody w kąpieliskach powiatu. Najlepiej wypadło Jezioro Białe, które otrzymało najwyższą możliwą notę: doskonałą. – To najlepszy dowód na to, że wprowadzenie zakazu używania silników motorowych w sezonie było słuszne – uważa starosta Andrzej Romańczuk.

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny we Włodawie opublikował właśnie wyniki badań wody w akwenach, na których zorganizowano kąpieliska. Ku zdumieniu wielu okazało się, że woda w Jeziorze Białym jest nie tylko doskonale czysta, ale że jej stan z roku na rok się poprawia. Nie znalazły więc potwierdzenia obawy turystów, czy mieszkańców Okuninki, którzy uważali, że woda w „perle regionu” jest coraz gorszej jakości.

– Badania sanepidu potwierdzają słuszność naszej decyzji zakazującej w trakcie sezonu turystycznego korzystania z łodzi i innych środków pływających wyposażonych w silniki motorowe – mówi starosta Andrzej Romańczuk. – Widać, że od czasu wprowadzenia tych przepisów jakość wody ulega polepszeniu, więc plotki o coraz to gorszym stanie czystości jeziora są wyssane z palca – dodaje starosta.

Sanepid ocenił też dwa pozostałe kąpieliska w powiecie włodawskim. Dobrą jakość wody uzyskało to usytuowane na starorzeczu Pompka w Woli Uhruskiej, a dostateczną w Suminie. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here