Wójcicki idzie do Wierzbicy

Jarosław Wójcicki, powiatowy radny z PSL, ma zostać wicedyrektorem Szkoły Podstawowej w Wierzbicy – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Radny przez 9 lat kierował Zespołem Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie. Ale nie udało mu się utrzymać stanowiska, kiedy w mieście zmieniła się władza.


W ubiegłym roku pisaliśmy, że koalicja PSL i PiS w powiecie chełmskim nie uchroniła Jarosława Wójcickiego przed utratą funkcji dyrektora Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie, którym kierował przez ostatnie dziewięć lat. W lipcu 2019 roku Wójcicki, jako jeden z dwójki kandydatów, startował w konkursie. I chociaż postępowanie się odbyło, to komisja konkursowa nie rekomendowała prezydentowi żadnego kandydata. Prezydent miasta Jakub Banaszek powierzył pełnienie obowiązków na 10 miesięcy Katarzynie Karamać.

Wójcicki miał podobno za złe staroście Piotrowi Deniszczukowi i wicestaroście Jerzemu Kwiatkowskiemu, że nie pomogli mu w utrzymaniu stanowiska w miejskiej szkole. Ale ewidentnie nie mieli na to wpływu i zdecydowały miejskie „układanki”. Były dyrektor wrócił do nauczania informatyki. Ale w arkuszu organizacyjnym szkoły na rok szkolny 2020-21 zabrakło dla niego godzin do pełnego pensum.

Na obniżenie etatu się nie zgodził, więc dostał wypowiedzenie z pracy. Ale na lodzie nie został. Rękę podał mu starosta Deniszczuk i załatwił posadę wicedyrektora w Szkole Podstawowej w Wierzbicy, w której wójtem jest żona starosty, Zdzisława Deniszczuk. Wcześniej radny już miał mały epizod z gminą Wierzbica. W Szkole Podstawowej w Święcicy, którą chciała zlikwidować wójt, miał kilka godzin informatyki.

Wójcicki przyznaje, że jest zmuszony szukać pracy i że faktycznie rozmawiał z dyrektor SP w Wierzbicy, od której dostał propozycję. Przy okazji mówi, że nie ma pretensji do dyrektor ZSEiT, że obniżyła mu pensum. – Są inni nauczyciele w szkole, z większym stażem, którzy uczą informatyki, więc to zrozumiałe, że mają pierwszeństwo – mówi.

Marzanna Jakuta, dyrektor SP w Wierzbicy, mówi, że póki co ma zastępcę, którą jest Henryka Książek i z którą świetnie się dogaduje. Ale mówi się, że ma pracować tylko do końca sierpnia, po czym przechodzi na emeryturę. Dyrektor przyznaje, że nie wyklucza współpracy z J. Wójcickim. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here