Wójt nie odpuści

Gmina Leśniowice nie dostała dotacji z programu „Senior +” na utworzenie domu dziennego i klubu seniora w budynku byłej podstawówki w Teresinie. Ale Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice, zapewnia, że będzie szukać źródeł finansowania tej inwestycji aż do skutku.

„Senior +” to nazwa programu realizowanego przez ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej, w ramach którego samorządy mogły starać się o dotacje na utworzenie lub wsparcie dziennych domów i klubów dla seniorów. Celem programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. Gmina Leśniowice złożyła wniosek o dotację na utworzenie domu dziennegoi pobytu i klubu seniora w budynku byłej Szkoły Podstawowej w Teresinie. Wniosek nie otrzymał jednak dofinansowania. Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice, zapewnia, że tematu nie odpuści i dalej szukać będzie źródeł finansowania tego przedsięwzięcia.

– Biorąc pod uwagę zmiany demograficzne zachodzące zarówno w naszej gminie, jak i całym kraju, zależy mi na poprawie warunków życia osób starszych – mówi wójt Jabłońska. – Do tej pory zaniedbywany temat, jest obecnie jednym z priorytetów naszej strategii. Podejmujemy obecnie szereg działań zmierzających do utworzenia Domu Dziennego Pobytu czy Klubu Seniora. Idealnym miejscem, do tego typu przedsięwzięcia jest budynek po byłej Szkole Podstawowej w Teresinie.

Położony jest na uboczu, w malowniczej scenerii, zapewniając ciszę, spokój i bezpieczeństwo przyszłym uczestnikom. Aktualnie pracujemy nad wyborem odpowiedniego modelu wsparcia osób starszych, adekwatnego do potrzeb naszych seniorów, zapewniającego zwiększenie dostępu do usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych, jednocześnie cały czas mając na uwadze nasze możliwości infrastrukturalne. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here