Wójt stanie przed sądem

Wójtowi Dorohuska, Wojciechowi Sawie, grozi do 3 lat więzienia. W przyszły poniedziałek rusza proces, w którym włodarz gminy występuje w roli oskarżonego o nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym sam ucierpiał.

Chodzi o zdarzenie z 21 czerwca ubiegłego roku, do którego doszło w Horodyszczu, na trasie Chełm – Włodawa. Wójt gminy Dorohusk, Wojciech Sawa, był na drodze podporządkowanej. Wyjechał z zamiarem skrętu w lewo, w stronę Włodawy, i zderzył się z jadącym drogą wojewódzką (od strony Chełma) mercedesem, którym kierował 20-latek z gminy Sawin. Hondę wójta wyrzuciło na przeciwległy pas ruchu, a zaraz potem auto uderzyło w jadące z naprzeciwka Subaru, którym kierował 38-letni mieszkaniec Chełma.

W karambolu z udziałem trzech osobówek najbardziej ucierpiał kierowca Subaru, ale do szpitala z niegroźnymi obrażeniami trafił też wójt Dorohuska. Po miesiącach śledztwa prokuratura wystosowała do sądu akt oskarżenia przeciwko włodarzowi gminy jako sprawcy wypadku. Jednak zdaniem śledczych działał on nieumyślnie.

Oskarżony o czyn z art. 177 par 1 Kodeksu karnego nie chce komentować sprawy. Jego proces przed Sądem Rejonowym w Chełmie rusza 15 marca. Sawie grozi do 3 lat więzienia. (pc, fot. Lublin 112)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here