Wójt w karambolu

W karambolu w Horodyszczu Kolonii, do którego doszło w minioną niedzielę, brał udział wójt Dorohuska, Wojciech Sawa. On i kierowca drugiego auta trafili do szpitala. Okoliczności wypadku bada teraz policja pod nadzorem prokuratury.

Do wypadku doszło w niedzielę, 21 czerwca po godz. 18, tuż za skrzyżowaniem dwóch dróg wojewódzkich w stronę Włodawy i Cycowa. Przez kilka godzin droga była zablokowana, a ruch kierowany objazdami. W zdarzeniu brały udział trzy auta.

– Pracujący na miejscu policjanci ustalili wstępnie, że kierujący samochodem marki Honda Civic, 47-letni mieszkaniec gminy Dorohusk, wyjechał z drogi podporządkowanej w lewo, w stronę Włodawy i zderzył się z jadącym od strony Chełma mercedesem, którym kierował 20-latek z gminy Sawin – relacjonuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej policji w Chełmie.

W wyniku uderzenia Hondę wyrzuciło na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z Subaru, którym kierował 38-letni mieszkaniec Chełma.

W wypadku najbardziej ucierpieli kierowca Hondy – wójt Dorohuska oraz kierowca Subaru. Obaj przebywają w szpitalu, ale obrażenia nie zagrażają ich życiu.

Sprawę zakwalifikowano jako wypadek, dlatego jego okoliczności będzie badać policja pod nadzorem prokuratury. (pc, Lublin 112)