Wójt w karambolu

W karambolu w Horodyszczu Kolonii, do którego doszło w minioną niedzielę, brał udział wójt Dorohuska, Wojciech Sawa. On i kierowca drugiego auta trafili do szpitala. Okoliczności wypadku bada teraz policja pod nadzorem prokuratury.

Do wypadku doszło w niedzielę, 21 czerwca po godz. 18, tuż za skrzyżowaniem dwóch dróg wojewódzkich w stronę Włodawy i Cycowa. Przez kilka godzin droga była zablokowana, a ruch kierowany objazdami. W zdarzeniu brały udział trzy auta.

– Pracujący na miejscu policjanci ustalili wstępnie, że kierujący samochodem marki Honda Civic, 47-letni mieszkaniec gminy Dorohusk, wyjechał z drogi podporządkowanej w lewo, w stronę Włodawy i zderzył się z jadącym od strony Chełma mercedesem, którym kierował 20-latek z gminy Sawin – relacjonuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej policji w Chełmie.

W wyniku uderzenia Hondę wyrzuciło na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z Subaru, którym kierował 38-letni mieszkaniec Chełma.

W wypadku najbardziej ucierpieli kierowca Hondy – wójt Dorohuska oraz kierowca Subaru. Obaj przebywają w szpitalu, ale obrażenia nie zagrażają ich życiu.

Sprawę zakwalifikowano jako wypadek, dlatego jego okoliczności będzie badać policja pod nadzorem prokuratury. (pc, Lublin 112)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here