Wójtowie wydoją krowy

Samorządowcy z sześciu gmin powiatu chełmskiego zaproszeni są do udziału w turnieju gmin „Między nami sąsiadami” w Horodle. Dojenie sztucznej krowy w parach i przerzucanie kół od kombajnu to tylko niektóre zadania wymyślone przez organizatorów. Trwa werbowanie samorządowców do poszczególnych konkurencji, a te nie wszystkim się podobają.

Turnieje z cyklu „Między nami sąsiadami” cieszą się popularnością, bo w ciekawych i zabawnych konkurencjach zmagają się samorządowcy. Widowni podoba się, gdy widzą np. wójta swojej gminy w nietypowej sytuacji, np. gdy ujeżdża sztucznego byka. Samorządowcy z gmin Białopole, Dorohusk, Kamień, Leśniowice, Wojsławice i Żmudź szykują się na lipcowy turniej „Między nami sąsiadami” planowany w Horodle (powiat hrubieszowski) – gminie, z którą współpracują. W gminach trwa werbowanie do poszczególnych konkurencji, które zapowiadają się całkiem interesująco. Ale nie wszyscy radni, sołtysi czy urzędnicy się do tego garną. Podczas ostatniej sesji Roman Kandziora, wójt gminy Kamień, namawiał do poszczególnych konkurencji radnych. Problemu nie było z chętnym do pieczenia szynki w cieście. Do tego zadania zgłosił się radny Dariusz Mendel. Ma mu w tym pomóc jedna z radnych, która dysponuje piecem chlebowym, a w takim właśnie szynkę trzeba upiec. Niełatwo było wybrać reprezentację do przeciągania liny, zwłaszcza panie nie miały ochoty na tego typu siłowanie. Łatwiej było znaleźć chętnych do tarcia ziemniaków na czas i konkurencji „Strong man”, polegającej na przerzucaniu koła od kombajnu. Najciekawsza konkurencja czeka jednak wójtów i przewodniczących rad gmin – dojenie krowy na czas. Wójt Kandziora poradził Zbigniewowi Czerwonce, przewodniczącemu Rady Gminy Kamień, oduczyć się przytulania do krowy, bo w tym przypadku chodzi o sztuczne bydlę.
– Usiądziemy w parach i będziemy musieli w jak najkrótszym czasie wydoić sztuczną krowę, to nie będzie mleko, tylko woda czymś zabarwiona – mówił ze śmiechem wójt Kandziora, ale wydawało się, że przewodniczący Czerwonka nie podzielał jego entuzjazmu. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here