Wpadli na gorącym uczynku

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na gorącym uczynku trzech przemytników, którzy w okolicach Rudki (gm. Ruda-Huta) przerzucili przez Bug papierosy warte niemal 130 tys. zł.

W czwartek (7 grudnia) bardzo wcześnie rano funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w okolicach Rudki, zauważyli osoby, które znajdowały się w pobliżu granicznego Bugu. – W wyniku kontroli tych osób, ustalono, iż są to obywatel RP, którzy przy pomocy łodzi pontonowej przemycili z Ukrainy na terytorium Polski 8 pudeł wypełnionych papierosami – mówi ppor. SG Dariusz Sienicki z NOSG w Chełmie. – Mężczyźni w wieku od 18 do 48 lat zostali zatrzymani, a ujawnione przy nich przemycone papierosy o wartości prawie 130 tys. zł zostały zabezpieczone. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, więc zatrzymani odpowiedzą za przestępstwo skarbowe – dodaje Sienicki.
Tylko w tym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 17 mln zł.