Wpadli na gorącym uczynku

Jeden przepłynął rzekę pontonem, trzej inni Ukraińcy czekali po drugiej stronie granicy. Przemytnicy, razem z nielegalnym towarem wartym ponad 160 tys. zł, wpadli w ręce polskich pograniczników.

– Podczas prowadzonych działań w okolicach miejscowości Uhrusk w powiecie włodawskim, funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej zauważyli osobę niosącą czarne pakunki. Mężczyzna przemieszczał się od granicy państwowej w głąb terytorium Polski – relacjonuje ppor. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Szybko okazało się, że obywatel Ukrainy przypłynął do Polski pontonem. Wpadł na gorącym uczynku, podczas transportu (w zabezpieczonych przy nim pudłach znajdowały się bezakcyzowe papierosy o wartości ponad 160 tys. zł). Pogranicznicy od razu poinformowali o zatrzymanym ukraińskie służby, a zaraz potem po drugiej stronie granicy zatrzymano kolejne trzy osoby, które brały udział w przemycie. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymany odpowie za nielegalne przekroczenie granicy państwowej oraz przestępstwo skarbowe.
Tylko w tym roku funkcjonariusze z NOSG nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów z przemytu o wartości ponad 4 mln zł. (pc)