Wrońska 5B do wyburzenia

Zrujnowany pożarem budynek nadaje się tylko do rozbiórki

Strawiony pożarem w marcu tego roku blok komunalny przy ul. Wrońskiej 5B nie nadaje się do remontu. Budynek zostanie wyburzony. Na ostatniej sesji Rada Miasta Lublin zdecydowała o przekazaniu na ten cel 100 tys. zł.


Przypomnijmy, pożar wybuchł przed południem 2 marca i szybko rozprzestrzenił się po całym budynku. Strażacy akcję gaśniczą prowadzili do wieczora.

Na szczęście obyło się bez ofiar – mieszkańcy albo sami w porę opuścili płonący budynek, albo zostali ewakuowani z niego przez strażaków z objawami lekkiego podtrucia dymem i czadem. Sam budynek, wzniesiony w 1963 roku, częściowo z materiałów łatwopalnych, został poważnie uszkodzony i decyzją inspektora nadzoru budowlanego wyłączony z użytkowania.

Dach nad głową straciło 15 rodzin, w sumie 42 osoby, dla których Zarząd Nieruchomości Komunalnych musiał poszukać lokali zastępczych.

Teraz po dokładnej analizie poziomu zniszczeń służby nadzoru budowlanego wydały ostateczny nakaz rozbiórki budynku. Podczas ostatniej sesji lubelscy radni zdecydowali o przekazaniu na ten cel 100 tysięcy złotych.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here