Wsparcie płynie z każdej strony

Trwa walka z pandemią koronawirusa. Osoby starsze, które zgodnie z zaleceniami służb pozostają w domu, wspierają medyków szyjąc maseczki i robiąc zbiórkę na zakup sprzętu. Ale pomoc do Włodawy płynie z różnych stron: od osób prywatnych, stowarzyszń, instytucji i firm.

W środę (8 kwietnia) Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów we Włodawie przekazał włodawskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego niezwykły prezent. – Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy, za które kupiliśmy pralko-suszarkę. Została ona przekazana do Stacji Pogotowia Ratunkowego we Włodawie.

Dzięki temu osoby, które walczą z koronawirusem na pierwszej linii, będą mogli prać swoją odzież ochronną w miejscu pracy, a nie w domu. Dzięki temu nie będą narażać na zakażenie swoich bliskich – mówi prezes O/R PZERiI we Włodawie Łucja Pamulska.

Dzięki hojności seniorów zrzeszonych we włodawskim oddziale PZERiI oraz studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włodawie w zaledwie kilka godzin udało się zebrać 1760 zł! – Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom. Nie przestajemy działać. Zbiórka trwa nadal zarówno we Włodawie, jak i kołach naszego Związku w Hannie, Woli Uhruskiej i Dubecznie. Liczę, że dzięki hojności naszych seniorów będziemy mogli dalej wspierać służby medyczne we Włodawie – dodaje Ł. Pamulska.

W ubiegłym tygodniu do włodawskiego szpitala dotarła kolejna transza maseczek i przyłbic przekazanych przez PCK Włodawa, Centrum Zainteresowań Aktywnych Seniorów, 1 Włodawską Drużyną Harcerzy „Delta” im. Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil”, Reklamę & Poligrafię KAIRO Włodawa, Julię i Agnieszkę Kuryluk, 1 Włodawską Drużynę Harcerek „Czeremcha” im. Henryki Bartnickiej-Tajchert. Z kolei 50 przyłbic dostarczyli ratownicy z WOPR Zamość, 327 sztuk maseczek chirurgicznych ofiarowała firma F.H.U. A i M Marek Trawiński, a 2000 sztuk maseczek to dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. (b)