Wsparli podatkami swoje miasto

Skutery, czytniki e-booka czy kamery samochodowe – laureaci loterii „Rozlicz PIT w Lublinie” odebrali w ubiegłym tygodniu nagrody.


Podczas uroczystości w Centrum Kultury wręczono 38 nagród. Do wygrania w loterii były m.in.: skutery, rowery, hulajnogi elektryczne, tablety, głośniki bluetooth, czytniki e-book czy kamery samochodowe. Do udziału w loterii zgłosiło się prawie 2 tysiące osób.

Nagrody rozlosowano kilka tygodni temu w ratuszu. – Losowanie przeprowadzono metodą tradycyjną, poprzez wyciąganie kartoników z przydzielonymi numerami zgłoszeń w loterii metodą „chybił-trafił”. Po wylosowaniu numeru, organizator sprawdził w bazie danych zgłoszenie zakodowane pod wylosowaną liczbą. Następnie kontaktowano się z laureatami telefonicznie – tłumaczy Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego ratusza.

Przypomnijmy, że wpływy z PIT to ważne źródło dochodów budżetu miasta. Z każdego tysiąca złotych podatku dochodowego, zapłaconego przez mieszkańca Lublina ponad 480 zł trafia z powrotem do budżetu miasta. Kto może rozliczyć PIT w naszym mieście? – Każda osoba mieszkająca w Lublinie bez względu na swoje miejsce zameldowania.

Wystarczy w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać aktualny lubelski adres zamieszkania i złożyć go w jednym z urzędów skarbowych. Loteria ma na celu zachęcenie większej liczby osób zamieszkałych, związanych z naszym miastem zawodowo lub ze względu na studia, do rozliczenia PITu właśnie w Lublinie – dodaje O. Mazurek-Podleśna. GR