Wspólny Krasnystaw świętuje 10-lecie

6 czerwca na błoniach przy ul. Rybiej w Krasnymstawie odbędzie się festyn z okazji 10-lecia działalności Stowarzyszenia Wspólny Krasnystaw. W imieniu jubilata serdecznie zapraszamy.

– Miło mi poinformować sympatyków i byłych członków stowarzyszenia, że to już 10 lat, jak wspólnie zmieniamy okolice ul. Kościuszki – mówi Stanisław Osiewicz, prezes Wspólnego Krasnegostawu. – W 2016 roku, dokładnie 20 kwietnia, zarejestrowaliśmy nasze stowarzyszenie. Nazwa nie była wybrana przypadkowo, miała łączyć tych, którzy chcą współuczestniczyć w szeroko rozumianych zmianach najbliższej okolicy. W dużej części nam się to udaje. Współpracując z samorządem, zrealizowaliśmy takie projekty jak: Aleja 100 Dębów, plac zabaw i siłownia, a ujmując to ogólnie – mieliśmy wpływ na zagospodarowanie błoni przy ul. Rybiej – wylicza.

Osiewicz zauważa, że jest jeszcze wiele do zrobienia. – Nie zamierzamy osiadać na laurach, tylko planujemy kolejne projekty do realizacji – zapewnia.

Festyn z okazji 10-lecia stowarzyszenia odbędzie się 6 czerwca na błoniach przy ul. Rybiej.

Zarząd Wspólnego Krasnegostawu tworzą dziś: Stanisław Osiewicz (prezes), Mirosław Żebrowski (wiceprezes) i Mariusz Korowaj (członek). Członkowie stowarzyszenia tworzą m.in. grupę rekonstrukcyjną Regiment Nieczaja. Przygotowują inscenizacje historyczne, uczestniczą w konferencjach poświęconych bohaterom regionu, a także oddają hołd i czczą pamięć poległych za wolność ojczyzny. Stowarzyszenie w sezonie letnim na błoniach przy ul. Rybiej organizuje pole namiotowe, prowadzi zagrodę edukacyjną, boisko do piłki nożnej i plażowej, a także zatokę do cumowania kajaków i spływy kajakowe. Z placu zabaw, siłowni i obu boisk można korzystać nieodpłatnie. Natomiast spływy kajakowe i pole namiotowe są dostępne odpłatnie. (kg)