Wybór szkoły nieco utrudniony

1 kwietnia w Lublinie rozpocznie się rekrutacja do miejskich przedszkoli i podstawówek. Na kandydatów czeka ponad 60 przedszkoli publicznych i niepublicznych – funkcjonujących na zasadach placówek publicznych, które przygotowały ponad 10 tysięcy miejsc oraz 37 szkół podstawowych. Nie wszystkie zdążały się pochwalić przed kandydatami i rodzicami swoją ofertą, bo wszystkie mające się odbyć po 12 marca „dni otwarte” ze względu na zagrożenie koronawirusem zostały odwołane.


Startująca 1 kwietnia rekrutacja do podstawówek dotyczy dzieci, które chcą się uczyć w szkole w swoim obwodzie. Ich rodzice/opiekunowie prawni będą mieli czas na złożenie dokumentów w sekretariacie szkoły do 8 kwietnia. Publikacja list kandydatów zakwalifikowanych do szkół obwodowych została zaplanowana na 20 kwietnia.

Rekrutacja dla uczniów spoza obwodu danej szkoły będzie trwała od 21 do 28 kwietnia. Wymaga ona złożenia przez rodziców wniosku o przyjęcie wraz z dokumentami, które potwierdzają dodatkowe kryteria brane pod uwagę przy rekrutacji. Listy zakwalifikowanych kandydatów zostaną opublikowane 30 kwietnia. Rekrutację dla dzieci spoza swojego obwodu będą prowadzić wyłącznie te placówki, w których, po przyjęciu dzieci zamieszkałych w rejonie, pozostaną jeszcze wolne miejsca. Wnioski zgłoszeniowe i rekrutacyjne będą dostępne na stronie: www.rekrutacja.sp.lublin.eu

Od 4 do 7 maja konieczne będzie złożenie w szkolnym sekretariacie dokumentu „Potwierdzenia woli zapisania kandydata do szkoły”. 11 maja zostaną ogłoszone listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do miejskich podstawówek.

Odwołane drzwi otwarte

Wybór szkoły może być w tym roku dla części rodziców nieco utrudniony, bowiem nie wszystkie podstawówki zdążyły zorganizować poprzedzające co roku rekrutację „Dni otwarte”. W związku z zamknięciem szkół z powodu koronawirusa drzwi otwarte odwołać musiały: SP nr 1 (ul. Kunickiego), SP nr 2 (ul. Mickiewicza), SP nr 3 (ul. Balladyny), SP nr 4 (ul. Hiacyntowa), SP nr 5 (ul. Smyczkowa), SP nr 11 (ul. Przyjaźni), SP nr 18 (al. Długosza), SP nr 19 (ul. Szkolna), SP nr 21 (ul. Zuchów), SP nr 22 (ul. Rzeckiego), SP nr 28 (ul. Radości), SP nr 29 (ul. Wajdeloty), SP nr 31 (ul. Lotnicza), SP nr 32 (ul. Przerwy-Tetmajera), SP nr 33 (ul. Pogodna), SP nr 39 (ul. Krężnicka), SP nr 40 (ul. Herberta), SP nr 47 (ul. Zdrowa), SP nr 48 (ul. Kasprowicza), SP nr 51 (ul. Bursztynowa), SP nr 52 (ul. Jagiełły) oraz SP nr 57 (ul. Krasińskiego).

Zmiany obwodów

Od roku szkolnego 2020/2021 zajdą zmiany w obwodach niektórych szkół. W związku z likwidacją Szkoły Podstawowej nr 17 im. Zwycięstwa Grunwaldzkiego przy ul. Krochmalnej jej dotychczasowy obwód, obejmujących obszar dzielnicy Za Cukrownią, został włączony do obwodu Szkoły Podstawowej nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego przy al. Piłsudskiego. Ponadto, w związku z utworzeniem nowej Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Berylowej, nastąpiły zmiany w obwodach szkół na Czubach. Do obwodu nowej placówki włączono następujące ulice: Bełżycka, Berylowa, Gołębia, Granatowa, Granitowa, Cyrkoniowa, Czapla, Folwarczna, Gawronia, Gęsia strona parzysta od nr 16 do nr 42 i strona nieparzysta od nr 9 do nr 43, Jantarowa, Jaspisowa, Jemiołuszki, Kacza, Kogucia, Koralowa, Kryształowa, Kwarcowa, Lisia, Łanowa, Onyksowa, Orna, Pasterska, Perlicza, Rysia, Sielska, Sołecka, Sójki, Strusia, Szpacza, Uprawna, Węglinek od Bełżyckiej do Granitowej i Wróbla. Dotychczas należały one głównie do obwodu Szkoły Podstawowej nr 46 przy ul. Biedronki.

Przedszkola czekają

Także od 1 kwietnia będzie trwała rekrutacja do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Potrwa do 10 kwietnia. Rodzice, których dzieci już uczęszczają do przedszkoli, muszą pamiętać o doniesieniu do placówki deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego. Mają na to czas do 20 marca (do godziny 15.00).

Rodzice dzieci, które o przyjęcie do przedszkola ubiegają się po raz pierwszy, będą mogli zapoznać się z listą zakwalifikowanych kandydatów 4 maja (o godz. 12.00) Wtedy też konieczne będzie doniesienie do wybranego przedszkola potwierdzenia woli przyjęcia, czyli zadeklarowanie, do której placówki nasze dziecko będzie uczęszczać (do dnia 8 maja do godziny 15.00). Lista z nazwiskami przyjętych zostanie podana 11 maja o 13.00. – W terminie od 15 czerwca od godz. 8.00 do 19 czerwca do godz. 15.00 rodzice mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, zgłaszając swoje dziecko do wybranego przedszkola lub oddziału przedszkolnego poprzez wypełnienie wniosku wraz załącznikami w systemie lub bezpośrednio w siedzibie przedszkola/oddziału przedszkolnego – przypomina Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego ratusza. W tegorocznej rekrutacji dzieci osób płacących w Lublinie podatki otrzymają dodatkowe punkty.

(EM.K.) Marek Kościuk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here