Wybory do gminnej rady seniorów

Jedna czwarta mieszkańców gminy Leśniowice to seniorzy. Będą mieli teraz swoje przedstawicielstwo w postaci gminnej rady seniorów, do której mogą się już zgłaszać kandydaci.

Podczas jednej z ostatnich sesji radni gminy Leśniowice uchwałą powołali gminną radę seniorów. Będzie ona miała charakter konsultacyjny, doradczy. Rada będzie liczyła maksymalnie 10 członków powołanych na 3-letnią kadencję. Radnym może zostać osoba, która ukończyła 60. rok życia i mieszka w gminie Leśniowice.

Zgłoszenia kandydatów wraz z listą poparcia należy składać w sekretariacie urzędu gminy do 23 kwietnia. Formalnościami zajmie się gminna komisja wyborcza ds. przeprowadzenia wyborów do gminnej rady seniorów w Leśniowicach. Publiczne losowanie w przypadku zgłoszenia więcej niż 10 kandydatów na członków rady planowane jest 28 maja br. Potem nastąpi powołanie członków gminnej rady seniorów i podanie tego do publicznej wiadomości.

W gminie Leśniowice osoby powyżej 60. roku życia stanowią 25 proc. wszystkich mieszkańców i z myślą o nich powołana zostanie rada seniorów. Ma ona umożliwić budowanie dialogu, partnerstwa, integracji i współpracy między środowiskiem osób starszych a władzami lokalnymi. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here