Wyczuwa puls biznesu

Kolejne wyróżnienie dla Krzysztofa Żuka. Prezydent Lublina został uznany „menedżerem roku” województwa lubelskiego w rankingu dziennika „Puls Biznesu”.
– To dla mnie bardzo ważne wyróżnienie. Cieszę się, że inni samorządowcy dostrzegają sukces Lublina – skuteczność realizowanej przez nas ofensywy inwestycyjnej, ale też wysoki poziom edukacji czy stale rosnącą jakość życia w mieście. Nie zwalniamy tempa. Przed nami kolejne ambitne cele do realizacji, w tym zainwestowanie w Lublinie kolejnych 2 miliardów złotych z udziałem środków europejskich – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
W rankingu włodarz Lublina wyprzedził wójta Wisznic, Piotra Dragana i prezydenta Puław, Janusza Grobla.

Zestawienie zostało przygotowane po raz piąty przez firmę ARC Rynek i Opinia. O wskazanie najlepszych włodarzy gmin proszeni są sami samorządowcy (nie mogą głosować na siebie). Respondenci biorą pod uwagę cztery kryteria: dobre zarządzanie i pozyskiwanie finansów gminy, sprawne zarządzanie oświatą, inwestowanie w infrastrukturę oraz efektywne budowanie aktywności społecznej. To dzięki temu wyróżnienia trafiają do włodarzy małych, prężnie zarządzanych gmin wiejskich.
– Zwycięzców, jak co roku, prezentujemy na tle ich dokonań, głównie inwestycyjnych. To najlepiej świadczy o tym, dzięki czemu zyskali uznanie, tym bardziej, że 2016 rok był dla gminnych budżetów niezbyt sprzyjający, przypadł bowiem na koniec jednej i początek kolejnej unijnej perspektywy finansowej – przypomina na łamach „Pulsu Biznesu” Piotr Siemieniec, redaktor naczelny dziennika.
BACH