Wyjątkowe kobiety z nagrodami

Przedstawicielki KGW w Turce na uroczystości podsumowującej konkurs „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa, w półfinale zdobyły trzecie miejsce za wątróbkę drobiową z jabłkiem

Potrawy i rękodzieła pań z Kół Gospodyń Wiejskich z powodzeniem reprezentowały powiat chełmski w konkursie „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”. Nagrody wręczono podczas gali finałowej w Lublinie z udziałem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Konkurs „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” organizował Urząd Marszałkowski w Lublinie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było jabłko. Latem rozstrzygnięto etap powiatowy konkursu, w którym kubki smakowe jury podbiły szarlotki pań z KGW w Lisznie, Zagrodach, Okopach-Kolonii, a także potrawy z jabłkiem przedstawicielek KGW w Pliskowie, Białopolu i Turce.

Doceniono też rękodzieła mieszkanek gminy Żmudź i pań z KGW w Wierzbicy i Zagrodach. Laureatki tych trzech kategorii 2 października pojechały do Lublina na uroczystość wręczenia nagród z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy, żony prezydenta RP. Wśród nich były też przedstawicielki KGW z gminy Dorohusk.

– To ciekawe inicjatywy, integrujące mieszkanki naszego regionu, które mają okazję zaprezentować swoje talenty kulinarne i artystyczne. Cieszymy się, że nasze wyroby są doceniane – mówi Małgorzata Sarzyńska z KGW w Okopach-Kolonii, która w piątek odbierała nagrodę za swoją szarlotkę miętową, docenioną podczas etapu powiatowego.

Z kolei w finale konkursu trzecie miejsce w kategorii najpiękniejsze rękodzieło zdobyła pisanka kraszanka wykonana przez panie z KGW Wierzbica Osiedle. Za lubelski ludowy strój kobiecy wyróżniono KGW z Woli Żulińskiej z powiatu krasnostawskiego. Wyróżnienie za najlepszą szarlotkę otrzymały również przedstawicielki KGW „Gospodarne Dominiczanki” z powiatu włodawskiego. (mo)

Małgorzata Sarzyńska podczas gali „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here