Wykonawca domu kultury na Dziesiątej wybrany

Dom kultury powstanie w pomieszczeniach wynajętych od PSM Kolejarz przy ul. Herberta 14

Po kilku latach starań i aktywnych działań m. in. ze strony dzielnicowych społeczników i części miejskich radnych dzielnica Dziesiąta doczeka się własnego domu kultury, a konkretnie filii Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice”. Powstanie ona w wynajętych od PSM „Kolejarz” pomieszczeniach w pawilonie przy ul. Herberta 14. Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na przystosowanie pomieszczeń pod ten cel.

Urzędnicy wybrali ofertę firmy Dom Expert z Krępca, która opiewa na nieco ponad 858 tys. zł. To trochę mniej od kosztorysu, który został określony na niespełna 890 tys. zł. Ostatecznie jednak wzięto pod uwagę zaledwie 4 ze złożonych ofert, gdyż pozostałe 6 zostało przez miasto odrzucone z przyczyn formalnych. Wybrany wykonawca będzie miał 4 miesiące od daty podpisania umowy na zrealizowanie wszystkich zaplanowanych prac.

Koncepcja zakłada zrealizowanie tu trzech tematycznych, funkcjonalnych pracowni, przeznaczonych dla osób w każdym wieku – zaczynając od dzieci, a kończąc na seniorach. W dokumentacji zostały określone jako familijno-animacyjna, plastyczna i foto-video. Pomieszczenia po dawnej aptece zostaną gruntownie przebudowane wraz ze zmianą sposobu ich użytkowania.

Łączna kubatura pomieszczenia to 227 m2. Poza pracowniami wydzielone będą tu szatnia, sanitariaty, pomieszczenie socjalne i porządkowe. W ramach robót zakłada się poza utworzeniem nowego układu ścianek działowych oraz aranżacji powstałych pomieszczeń, kompleksową modernizację instalacji wewnętrznych, w tym centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, elektryczną czy wentylacji. To drugie podejście lubelskiego Ratusza do tej inwestycji. Pierwszy przetarg ogłoszono jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, ale nie udało się go rozstrzygnąć z powodu przedłużającej się procedury uzyskania pozwolenia na budowę.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here