Wykoście! Alergicy cierpią

Do naszej redakcji wciąż dzwonią Czytelnicy w sprawie koszenia w mieście. Wśród nich była mieszkanka ul. Lutosławskiego, która żaliła się na sięgającą po pas trawę w okolicy jej domu i nasilającą się alergię.

– Trawa w pobliżu naszych bloków – przy Lutosławskiego oraz Żarnowskiego sięga po pas, a czy kogoś to interesuje jak to pogarsza samopoczucie mieszkających tu alergików? – pytała we wtorek nasza Czytelniczka. – Sąsiadka ma dwoje dzieci, które też są alergikami i taka trawa wokół też bardzo utrudnia im życie. Ja już dawno nie miałam tak silnego ataku duszności. Musiałam przez to jechać na SOR.

Gdy ostatnio byłam poza domem nie miałam z tym aż takiego problemu. Wizualnie też te chaszcze wyglądają fatalnie. Dzwoniłam w sprawie tych zarośniętych terenów i do dewelopera, który ma tam rozpocząć budowę i do MPRD, które odpowiada ponoć za koszenie w tym drugim miejscu. Nie wiem, kiedy zrobią z tym porządek.

W biurze prasowym miasta szybko odpowiedzieli naszej dziennikarce, że koszenie w okolicach Lutosławskiego zaplanowane jest w najbliższych dniach – 23 lub 24 czerwca. Przedstawiciel spółki, która wkrótce rozpocznie budowę „Osiedla Słoneczny Zakątek” przy ul. Żarnowskiego też zapowiedział rozpoczęcie wykaszania pod koniec tygodnia. Poinformował przy okazji, że prace budowlane rozpoczną się 15 lipca. Docelowo powstaną tam trzy budynki. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here