Wykrwawiał się na ogrodzeniu

Wielu chełmian pamięta drastyczne sceny, które kilka lat temu rozegrały się przy ul. Lubelskiej, niedaleko aquaparku. Łoś, który zawędrował do miasta, usiłował przeskoczyć przez ogrodzenie prywatnej posesji. Zawisł na płocie, a pręty rozerwały mu brzuch. Widok był okropny. Nie dalej, jak kilka dni temu, podobna sytuacja miała miejsce na osiedlu Działki.

Biegające luzem psy są zmorą amatorów joggingu i rowerzystów, ale nie tylko. Każdy pieszy ma prawo, idąc chodnikiem, czuć się bezpiecznie. A nie będzie miał tej pewności, przechodząc obok niezabezpieczonego psa na niezamkniętej posesji. Zwierzę to tylko zwierzę – podkreślają eksperci, gdy dochodzi do kolejnych, nagłych i niespodziewanych ataków i pogryzień – nigdy nie można być stuprocentowo pewnym, że nie zrobi nikomu krzywdy.

Jakiś czas temu pisaliśmy o przykrym zwyczaju (niektórych) mieszkańców osiedla Działki w Chełmie, którzy nie pilnują swoich czworonogów, a te biegają luzem po chodnikach i jezdni. Powodowanie zagrożenia dla innych to jedna strona medalu, ale puszczonym samopas psom również może stać się krzywda. Potrącenie przez samochód to jedna z możliwości. Druga, jak to miało miejsce ostatnio, jest jeszcze straszniejsza.

23 stycznia, pod numer alarmowy Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt przyszło zgłoszenie o zawieszonym na ogrodzeniu psie. Na miejsce (os. Działki) niemal natychmiast pojechali inspektorzy ChSOZ. Jak się okazało, niepilnowany przez właściciela czworonóg wybiegł z posesji i chciał dostać się do suczki, która miała akurat cieczkę. Pies próbował przeskoczyć płot, ale nadział się na ostry pręt, który wbił mu się w pachwinę. Zwierze konało z bólu na płocie.

– Na szczęście szybka interwencja dobrych ludzi oraz nasza uratowała mu życie. Psu została udzielona pierwsza pomoc, a jego właściciel został odnaleziony – podkreślają inspektorzy ChSOZ i zwracają się z apelem do mieszkańców nie tylko tego, ale i wszystkich osiedli w mieście: – Bądźcie odpowiedzialni! Nie puszczajcie zwierząt samopas, sterylizujcie je i kastrujcie. (pc, fot. ChSOZ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here