Wymalowali nagrody

Wiktoria Zimna, Fabian Ratajczak oraz Martyna Chamelczuk zostali laureatami konkursu plastycznego „Przełącz się na gaz” zorganizowanego przez Polską Spółkę Gazownictwa w Lublinie. W środę (6 grudnia) odbyło się uroczyste wręczenie nagród, które zwycięzcom przekazali dyrektor MDK-u Marek Wójciga oraz Ryszard Lamparski z PSG.

Konkurs plastyczny „Przełącz się na gaz” był skierowany do uczniów klas 1-3 ze wszystkich szkół podstawowych powiatu włodawskiego. Jego organizatorem była Polska Spółka Gazownictwa w Lublinie, a współorganizatorami włodawski MDK oraz „Nowy Tydzień”.
– Celem konkursu było pokazanie nie tylko dzieciom, ale także i ich rodzicom, jakie korzyści niesie za sobą przyłączenie się do sieci gazowej – przypomina Dariusz Dumkiewicz, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Lublinie – Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.
– Na konkurs wpłynęło 36 prac – informuje Tomasz Stańko z PSG, przewodniczący jury. – Wszystkie prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny i mieliśmy duże problemy z wyłonieniem zwycięzców. Zdecydowaliśmy, że pierwsza nagroda powędruje do Wiktorii Zimnej (II kl. SP w Różance). Drugie miejsce przyznaliśmy Fabianowi Ratajczakowi (kl. I „c” SP nr 3 z Włodawy), a na trzecim stopniu podium stanęła Martyna Chamelczuk (kl. I „a” SP w Woli Uhruskiej) – wylicza Stańko. Nagrodami były czytnik e-booków, odtwarzacz MP4 oraz pendrive. Jury postanowiło wyróżnić 7 innych prac. Ich autorami byli: Hanna Odyniec (SP nr 3), Anna Sadło (SP w Woli Wereszczyńskiej), Michał Zając (SP nr 3), Michał Rocki (SP nr 3), Rozalia Szpyrka (SP w Woli Uhruskiej), Justyna Szafranek (SP w Różance) oraz Paulina Gajek (SP w Różance). Gratulujemy! (b)