Wymusiła

Wymuszanie pierwszeństwa jest najczęstszą przyczyną wypadków na polskich drogach. Właśnie do takiej sytuacji doszło na drodze Chełm – Włodawa na wysokości miejscowości Osowa (gm. Hańsk), gdzie włączająca się do ruchu kobieta za kierownicą doprowadziła nie tylko do zamknięcia drogi, ale też do kompletnego zniszczenia trzech samochodów.

W poniedziałek (26 sierpnia) na drodze wojewódzkiej nr 812 doszło do zderzenia trzech samochodów, w tym busa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez 27-letnią kierującą Volkswagenem.

– Na miejscu patrol włodawskiej drogówki ustalił, że mieszkanka Osowy, kierująca Volkswagenem, wyjeżdżała z drogi gruntowej na wojewódzką – informuje Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie. – Wykonując ten manewr, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 41-letniemu kierowcy Skody, która uderzyła w Volkswagena, a następnie w przygotowującego się do skrętu w lewo busa marki Mercedes, za kierownicą którego znajdował się 28-letni mieszkaniec Orchówka (gm. Włodawa).

W wyniku kolizji droga została całkowicie zablokowana. Kierujący zostali przebadani alkomatem – wszyscy trzeźwi. Prowadzący Skodę 41-letni mieszkaniec Lublina został przewieziony do szpitala we Włodawie, ale okazało się, że nie doznał obrażeń. Uszkodzenia były na tyle poważne, że zatrzymano dowody rejestracyjne wszystkich pojazdów. (bm)