Wymuszał haracze od staruszków

Do 15 lat więzienia grozi 30-latkowi z Dubienki, podejrzanemu o dwa rozboje, w tym jeden z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jak ustalili policjanci z komisariatu w Dorohusku, na początku kwietnia bandyta, grożąc nożem, wyciągnął od 78-letniego mężczyzny paczkę papierosów. Żądał pieniędzy, ale zaatakowany ich nie miał. Ta sytuacja, jak się okazuje, nie była jednorazowa. 30-letni recydywista sukcesywnie nękał będących pod opieką ośrodka pomocy starszych mieszkańców gminy Dubienka.


– Kilkanaście dni później groził pobiciem 88-latce, której wykręcając ręce zabrał 80 złotych. Jeszcze tego samego dnia został przez funkcjonariuszy zatrzymany. Policjanci odzyskali część skradzionych przez niego pieniędzy – mówi kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

W środę (21 kwietnia) sąd, na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. – Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo – dodaje kom. Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here