Wyrolowana na oponach

45 tys. zł skradli z konta bankowego lublinianki oszuści, którzy odpowiedzieli na jej ogłoszenie o sprzedaży opon samochodowych.

W minioną środę mieszkanka Czubów zgłosiła na VII Komisariacie Policji w Lublinie, że padła ofiarą oszustwa internetowego.

– Kobieta na popularnym portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż opony. Bardzo szybko za pośrednictwem komunikatora otrzymała wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem. „Klient” zadeklarował chęć nabycia poprzez wysyłkę towaru. Po krótkiej wymianie wiadomości, pokrzywdzona otrzymała link, w który kliknęła.

Została wtedy przekierowana do strony, na której wybrała nazwę swojego banku oraz wpisała dane karty płatniczej – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. – Po wykonaniu tych czynności pokrzywdzona kilka razy próbowała zalogować się na swoje konto bankowe, jednak nieskutecznie. Po pewnym czasie okazało się, że z rachunku mieszkanki Lublina zniknęły wszystkie oszczędności. Łącznie 45 tysięcy złotych – dodaje.

Funkcjonariusze analizują zebrane w sprawie materiały i poszukują sprawców. W wielu przypadkach udaje się ich zatrzymać, ale pieniądze trudno odzyskać.

Policja apeluje: Wystawiając poprzez Internet towary na sprzedaż zachowajmy środki ostrożności. Nie wchodźmy w podejrzane linki, poprzez które żąda się od nas danych z kart bankomatowych. Oszust przechwytując dane do naszego konta może zarządzać nim jak własnym. Swobodnie może wypłacać gotówkę, wykonywać przelewy czy zawierać umowy kredytowe. Nigdy nie należy również udostępniać nikomu kodów autoryzacji. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here