Wyróżnieni i z nowym sprzętem

Włodawska Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała kolejne wsparcie. Tym razem strażacy otrzymali zestaw ratowniczy PSP R1, który ułatwi niesienie pomocy potrzebującym. Przekazanie wyposażenia odbyło się w sobotę (29 czerwca) podczas Dni Włodawy.

– Jestem przekonany, że wyposażenie, które otrzymało włodawskie OSP pozwoli jeszcze skuteczniej prowadzić akcje ratunkowe. To już kolejne wsparcie włodawskich strażaków w ostatnim czasie. W najbliższej przyszłości z tego samego projektu planowany jest również zakup sprzętu hydraulicznego służącego do pomocy przy wypadkach komunikacyjnych.

Włodawscy strażacy odbędą też specjalistyczne przeszkolenia w zakresie pierwszej pomocy – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. Oprócz nowego wyposażenia strażacy otrzymali również podziękowania za udział i godne reprezentowanie miasta na zawodach sportowo – pożarniczych, oraz okolicznościowe medale z okazji 485-lecia nadania praw miejskich Włodawie.

Sprzęt zakupiono ze środków transgranicznych PL-BY-UA w ramach projektu „Wzmocnienie potencjału OSP w ratowaniu ofiar wypadków na drogach województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego”. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here