Wystąpili w Sindelfingen

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie reprezentowali miasto i kraj podczas projektu artystyczno-teatralnego w Sindelfingen. To już dziesiąty wyjazd chełmskich uczniów do partnerskiego miasta w Niemczech.

Pięcioro uczniów „Jedenastki” – Dagmara Łopuszyńska, Martyna Majówka, Bartłomiej Przebierowski, Alan Florków i Mikołaj Soja – pod opieką Tomasza Turowskiego pojechało do Sindelfingem w dniach 9-18 lutego. Wyjazd zorganizowany był w ramach projektu integrującego chełmską młodzież z rówieśnikami z innych krajów, który przygotowała Magdalena Wierak, nauczycielka języka niemieckiego.

W tym roku oprócz uczniów z Polski i niemieckich gospodarzy byli też uczniowie z Węgier, Włoch, Wielkiej Brytanii i Francji.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była praca w strukturach europejskich. Podczas wyjazdu uczniowie doskonalili znajomość języków obcych i mieli okazję zawierać nowe znajomości. Uczestniczyli w warsztatach teatralnych, które zakończyły się przygotowaniem wspólnego przedstawienia. Odwiedzili Strasburg i siedzibę Rady Europy oraz Parlamentu Europejskiego, fabrykę czekolady Ritter w Waldenbuch oraz jedną z największych fabryk Mercedesa w Europie. (reb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here