Wystarczyła krótka wizyta na Czubach

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali poszukiwanego listem gończym 55-latka. Mężczyzna przez 17 lat ukrywał się w Hiszpanii.


– Zatrzymanie 55-latka było efektem pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Na swoim koncie ma oszustwo, podrobienie dokumentów i wyłudzenie kredytu. 55-latek po tym jak przestępstwo wyszło na jaw, zniknął. Był poszukiwany od 2005 roku – mówi nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

– Pomimo upływu czasu kryminalni nie zapomnieli o poszukiwanym i cały czas podejmowali kolejne działania, żeby go zatrzymać. W ostatnim czasie ustalili, że 55-latek zamierza na kilka dni pojawić się w Lublinie. W związku z tym funkcjonariusze zaplanowali zatrzymanie – dodaje.

Mężczyzna wpadł w jednym z mieszkań w dzielnicy Czechów. Był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów. Jak sam przyznał, przez 17 lat ukrywał się w Hiszpanii. Teraz zdecydował się przyjechać na kilka dni do Polski. Nie spodziewał się, że tak szybko zostanie namierzony. 55-latek trafił już do tymczasowego aresztu.

(l)