Wytańczyć sukces

Swoje pierwsze taneczne kroki stawiała, gdy miała zaledwie 7 lat. Dziś licealistka z Chełma szturmem wchodzi na mistrzowskie parkiety.

Mistrzostwa Polski w tańcu towarzyskim to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń na polskiej scenie zmagań tanecznych. Tegoroczny konkurs rozgrywał się w dniach 10-11 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tam w szranki stanęli najlepsi tancerze z całego kraju. Wśród nich znalazła się chełmianka Paulina Żukowska, która prezentowała się z partnerem Jakubem Wicińskim. W rywalizacji trzydziestu bardzo doświadczonych par sportowych, o najwyższej w Polsce klasie tanecznej „A”, Paulina i Jakub zajęli wysokie IV miejsce. Jest to jedno z najważniejszych osiągnięć w trwającej dwanaście lat karierze 19-letniej chełmianki.
– W tańcu zakochałam się jeszcze w przedszkolu, gdzie po raz pierwszy zobaczyłam pokaz tańca towarzyskiego. Chciałam od razu zacząć trenować. A gdy nie chciano mnie przyjąć bez partnera, bez żadnego skrępowania zaproponowałam udział w zajęciach swojemu koledze z grupy przedszkolnej. Zgodził się. I tak zaczęła się moja przygoda – wspomina Paulina.
Przez 9 lat tancerka ćwiczyła w Chełmskim Klubie „TAKT”. Dziś trenuje w klubie Zamek Lublin, a jej opiekunami są Aneta i Łukasz Pawlak. Tuż po Mistrzostwach Polski szykuje się do turniejów cyklu Grand Prix Polski. Przed nią także inne wyzwanie – egzamin dojrzałości. Paulina uczy się w klasie biologiczno-chemicznej w II LO w Chełmie i tej wiosny podchodzi do matury.
– Słowem, najbliższy czas zapowiada się pracowicie – przyznaje 19-latka, o której tanecznych sukcesach usłyszymy zapewne jeszcze nie raz. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here