Wywalczyli dostępność

Na Agatowej wyrównano już chodnik, a w ubiegłym tygodniu drogowcy pracowali nad obniżeniem krawężników utrudniających poruszanie się osobom na wózkach

Obniżone zostały krawężniki przy ul. Bursztynowej 16, Agatowej 18 i Ametystowej 1. To efekt sierpniowej akcji lubelskich społeczników: Krzysztofa Wiśniewskiego, radnego rady dzielnicy Czuby Południowe i Barbary Jurkowskiej, społeczniczki poruszającej się na wózku inwalidzkim.


Radny Krzysztof Wiśniewski zaprosił lubelskich dziennikarzy do wspólnego spaceru ulicami osiedli Widok i Poręba aż do pętli przy ul. Granitowej. Każdy mógł się przekonać, jak ciężko jest popychać i prowadzić wózek inwalidzki na nierównościach chodnika. Na efekty tej akcji, która odbiła się szerokim echem w lokalnych mediach, nie trzeba było długo czekać. Sprawą w szybkim tempie zajął się też Urząd Miasta Lublin.

– W najbliższym czasie zrobimy przegląd chodnika w ciągu ul. Agatowej i do końca miesiąca postaramy się usunąć niedogodności i uzupełnić ubytki – zapewniał na początku sierpnia „Nowy Tydzień” Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. Efekty prac remontowych są już widoczne. Poprawiono nawierzchnię chodnika przy ulicy Agatowej. Dokonano też bardzo ważnych dla osób na wózkach i pieszych zmian wysokości krawężników przy Bursztynowej 16, Agatowej 18 i Ametystowej 1.

– Cieszymy się, że miasto potraktowało nas jako testerów przestrzeni, którzy zwracają uwagę na istotne problemy – mówi Krzysztof Wiśniewski. – Niemniej jednak Lublinowi potrzebne jest strategiczne myślenie o ciągach pieszych – dodaje. Radny deklaruje też, że można się do niego zwracać z problemami w kwestiach komunikacji pieszej, które wymagają interwencji. Nie wyklucza przeprowadzenia podobnego spaceru również i w innych dzielnicach Lublina.

Emilia Kalwińska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here