Wznawiają odczyty

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie poinformowało, że od 17 maja wznawia indywidualne odczyty wodomierzy dokonywane przez pracowników spółki. Kto chce, nadal może podawać wskazania wodomierzy drogą elektroniczną lub telefonicznie.

Ze względu na epidemię mieszkańcy musieli sami dokonywać odczytów wodomierzy i przekazywać ich wskazania do chełmskiego MPGK. Teraz z powrotem będą to robili pracownicy spółki. Ale mieszkańcy wciąż mają możliwość samodzielnie odczytywać liczniki i przekazywać ich wskazania na adres e-mail: bok@mpgk.chelm.pl lub telefonicznie – 82 563 14 61 wew. 259 lub 241.

Pracownicy spółki przypominają, że przekazując wskazanie wodomierza należy podawać wyłącznie cyfry wyświetlane w kolorze czarnym wskazujące pełne metry sześcienne (czytane kolejno od lewej strony licznika). To ważna informacja, bo nasi Czytelnicy mieli wiele wątpliwości w tej kwestii.

Od tego roku istnieje też możliwość korzystania z usług elektronicznego Biura Obsługi Klientów oraz e-Faktury. System eBOK pozwala przez internet m.in. sprawdzić zużycie wody, podać stan wodomierza, a także aktywować usługę e-faktury. E-fakturę otrzymuje się kilka dni wcześniej niż papierową, jest ona ekologiczna i bezpieczna dzięki podpisowi elektronicznemu. Rejestracja w eBOK dostępna jest pod adresem ebok.mpgk.chelm.pl. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here