XI zbiórka żywności „Tak, pomagam”

(9-10 grudnia) W zbiórce żywności organizowanej przez Caritas uczestniczyła młodzież Szkolnego Koła Caritas nr 68 przy Gimnazjum Publicznym w Dubecznie oraz jego koordynator – Emil Witowski.

witowskiego-foty-1-copyWolontariusze Koła Caritas, łącznie 29 osób, przed świętami Bożego Narodzenia uczestniczyli w zbiórce żywności „Tak, Pomagam”. Celem przeprowadzonej zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności. Wolontariusze zostali przydzieleni do zbiórki w 4 sklepach na terenie Hańska i Dubeczna. Po przewiezieniu do głównego sztabu zbiórki w Gimnazjum Publicznym w Dubecznie produkty zostały policzone i spakowane przez opiekunów zbiórki: Dawida Głucha, Radosława Tadeniewicza i Patryka Szelewickiego.
Akcję wsparły: Sklep Centrum Handlowe – „KAROLA” – Renata Błaszczuk, Delikatesy Centrum – Mariusz Michałowicz, Sklep spoż.-przem. – Stefan Dołbniak w Hańsku i Dubecznie. Dzięki życzliwości i hojności dobrych ludzi zostało zebranych prawie 363 kg żywności. Przygotowano z niej paczki świąteczne dla osób potrzebujących pomocy z Gminy Hańsk. Żywność także została zawieziona do Lublina do Jadłodajni Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta.

Młodzież ze szkolnego koła wolontariatu z klas I uczestniczyła 25-27 listopada także w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności w Lublinie, której koordynatorem także był E. Witowski. W zbiórce wzięło udział 29 wolontariuszy w Delikatesach Centrum oraz Groszku w Hańsku. Zebrano 233,65 kg żywności, która trafiła w ramach dużej paczki świątecznej do Domu Pomocy Społecznej „SENIOR” w Różance. Słodycze oraz pluszaki i zabawki ze zbiórki szkolnej oraz punktów zbiórki w GOKU w Hańsku i Domu Kultury w Dubecznie trafiły do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Włodawie.