XXI Dzień Papieski

W dniach 3-16 października 2021 r. w Lublinie odbędzie się XXI Dzień Papieski. W tym roku organizowany jest on pod hasłem „Nie lękajcie się!” przez lubelską wspólnotę Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.


Wspólnotę lubelską tworzą przede wszystkim studenci lubelskich uczelni, będący równocześnie stypendystami Fundacji. Działają oni przy Duszpasterstwie Akademickim KUL, a Dzień Papieski stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w ich działalności. Organizując właśnie spotkania związane z nauczaniem św. Jana Pawła II pragną dotrzeć do jak najszerszego grona osób: tych, którzy praktykują wiarę na co dzień oraz tych, którym nie zawsze jest po drodze z duchowością.

XXI Dzień Papieski potrwa od 3 do 16 października. W tym czasie zaplanowano wiele aktywności – począwszy od niedzieli 3.10, kiedy to stypendyści Fundacji dzielili się swoim świadectwem w poszczególnych parafiach. W dniach 8-10 października odbędzie się zbiórka publiczna na cele Fundacji. W niedzielę 10 października planowany jest festyn rodzinny, który odbędzie się w parafii św. Rodziny. Na KUL-u, w kościołach św. Rodziny i św. U. Ledóchowskiej planowany jest kiermasz ciast. Tego dnia o godz. 18 odbędzie się też koncert Orkiestry Dętej z Szastarki.

Podsumowanie tegorocznego Dnia Papieskiego zaplanowane zostało na sobotę, 16 października. Ten dzień będzie obfitował w wiele wydarzeń: festyn w św. Rodzinie (godz. 15-18); różaniec (18:30, KUL); msza św. (19:00; KUL); wspólny taniec belgijki i wspólne śpiewanie „Barki’.

Całość zakończy uroczysty Apel Jasnogórski. MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here