Z dala od niecierpliwych kierowców

Start do 6. Maratonu Lubelskiego zaplanowano na stadionie lekkoatletycznym przy Al. Piłsudskiego. Następnie biegacze pobiegną ulicami: Al. Zygmuntowskimi, Lubelskiego Lipca `80, przez Plac Bychawski, Kunickiego, Zemborzycką i Żeglarską do tamy nad Zalewem Zemborzyckim, następnie podwójną pętlą po ścieżce rowerowej wokół Zalewu Zemborzyckiego, po przebiegnięciu których wbiegną na... ostatnią prostą – ścieżkę rowerową wzdłuż rzeki Bystrzycy do Mostu Kultury, z którego Al. Zygmuntowskimi udadzą się na metę na stadionie przy al. Piłsudskiego.

W miarę płaska, lekko zapętlona, trochę po mieście, trochę po lesie, z dala od niecierpliwych kierowców – tak prezentuje się trasa tegorocznego 6. Maratonu Lubelskiego, który odbędzie się w Lublinie już 13 maja. Start i meta zlokalizowane będą na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego. Przez większość dystansu trasę biegu stanowić będzie ścieżka rowerowa najpierw wokół Zalewu Zemborzyckiego, którą uczestnicy będą pokonywali dwukrotnie (blisko 26 km), a następnie od tamy na zalewie do Mostu Kultury na Bystrzycy.

– Uczestnicy tegorocznego biegu maratońskiego zaledwie 7 kilometrów pokonają ulicami Lublina, głównie Kunickiego i Zemborzycką. Reszta dystansu to ścieżka rowerowa wokół Zalewu Zemborzyckiego, którą trzeba będzie przebiec dwa razy i ostatnia prosta, czyli odcinek od tamy do Mostu Kultur przy ul. Zamojskiej – mówi Piotr Kitliński, dyrektor 6. Maratonu Lubelskiego. – Trasa zupełnie nowa i zupełnie inna od poprzednich. Przede wszystkim płaska, bez morderczego podbiegu na al. Jana Pawła II i praktycznie bez uciążliwego ruchu samochodowego. Nie ukrywam, że liczę na to, że tegoroczny bieg będzie najszybszy w historii – dodaje pomysłodawca trasy. Wciąż trwają zapisy na 6. Maraton Lubelski poprzez serwis Pokochaj Bieganie w Lublinie! https://frslublin.pl/pl/app/races/sign_up_form/7
Opłata startowa do 30 kwietnia wynosi 80 zł. Od 1 maja do 6 maja będzie to już 100 zł lub w każdym przypadku do wyczerpania się limitu zgłoszeń.
W dniach 11 – 12 maja opłata startowa wzrośnie do 120 zł. Zapisy będą prowadzone w biurze zawodów, a płatności będzie można dokonać jedynie gotówką.
W dniu biegu 13 maja nie będzie możliwości zapisania się na bieg!
Start do 6. Maratonu Lubelskiego o godz. 9. BAS

Zwycięzcy Maratonu Lubelskiego

2013
Aleksandr Hołownicki (Kowel) 2:42:36
2014
Rafał Czarnecki (STS Skarżysko-Kamienna) 2:40:58
2015
Andrzej Starżyński (Chemik Noxy Puławy) 2:28:42
2016
Rafał Czarnecki 2:36:31
2017
Rafał Czarnecki 2:37:30

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here