Z dyrektorskim stołkiem rozstała się tylko na chwilę

Radna Magdalena Filipek-Sobaczak bez problemu znalazła nową, jeszcze bardziej intratną pracę

Magdalena Filipek-Sobczak, która zrezygnowała ze stanowiska dyrektora LAWP, by móc objąć mandat radnej wojewódzkiej po zmarłym Zdzisławie Podkańskim, znów jest dyrektorem. Tyle, że w państwowej spółce PGE Dystrybucja, za jeszcze lepsze pieniądze.

Magdalena Filipek-Sobczak w ostatnich wyborach samorządowych startowała z listy PiS do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zdobyła ponad 9 157 tysięcy głosów i do mandatu zabrakło jej niespełna 600 głosów. Po przejęciu władzy w województwie przez PiS Filipek-Sobczak wygrała konkurs na stanowisko dyrektora marszałkowskiej Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, wakujące po odwołaniu związanego z poprzednią władzą, Marcelego Niezgody (PSL).

Po kilku miesiącach stanowisko szefowej LAWP zamieniła na fotel dyrektora Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, by dość szybko ponownie wrócić do dyrektorowania LAWP. W lutym tego roku, po śmierci radnego wojewódzkiego PiS, Zdzisława Podkańskiego, M. Filipek-Sobczak stanęła przed dylematem: objąć mandat po zmarłym wiceprzewodniczącym sejmiku, czy pozostać dyrektorem w marszałkowskiej agencji, bo na łączenie tych funkcji nie pozwala prawo.

Ostatecznie wzięła w LAWP urlop bezpłatny i wybrała mandat radnej – tłumacząc, że nie może zawieść ponad 9 tysięcy wyborców, którzy oddali na nią głosy i chcieli, by reprezentowała ich w sejmiku. Ślubowanie radnej złożyła na sesji 28 marca. Rozterki M. Filipek-Sobczak, co do wyboru między mandatem radnej, a posadą LAWP prawdopodobnie nie były jednak tak wielkie, jak sama wspominała.

Już kilka dni po zaprzysiężeniu, a tym samym nabyciu prawa do diety radnej wartej 4 tysiące miesięcznie, M. Filipek-Sobczak została zastępcą dyrektora Departamentu Inwestycji PGE Dystrybucja – państwowej spółki, mającej siedzibę w Lublinie. Na stanowisku szefowej LAWP Filipek-Sobaczak, jak wynika z jej oświadczenia majątkowego, zarabiała ok. 13 tys. zł brutto miesięcznie. W PGE zarabia zapewne sporo więcej. Ile? To okaże się w oświadczeniu majątkowym za 2022 rok, które poznamy po 30 kwietnia 2023 roku. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here