Z głową w Cumulusach

Tomasz Hornik, student inżynierii lotniczej ze specjalizacją pilotaż samolotowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, został nominowany do ogólnopolskiego plebiscytu Cumulusy 2017, który z grona polskich sportowców lotniczych wyłoni tych najlepszych.

Tomasz Hornik pierwszy raz usiadł za sterami szybowca sześć lat temu. Miał wtedy 17 lat. Od zawsze jednak wiedział, że swoje życie chce poświęcić skrzydlatej pasji. Od trzech lat swoje umiejętności doskonali w Chełmie.
– Wybrałem PWSZ, bo ta uczelnia oferuje najwyższy poziom szkolenia lotniczego – mówi 23-latek ze Słupska. Studiuje tu razem ze swoją dziewczyną, która również wybrała pilotaż. Razem się uczą i razem jeżdżą na zawody. Tomasz do swoich największych sukcesów może zaliczyć m.in.: Drużynowe Wicemistrzostwo Świata Juniorów (Pociunai 2017), dwukrotne Mistrzostwo Polski Juniorów (2017/2016), 1. miejsce w Rankingu Polski Juniorów oraz zwycięstwo w Ogólnopolskich Zawodach Pucharowych z cyklu Ryszarda Bittnera w kategorii Juniorów (2017/2016). Student jest także czołowym zawodnikiem Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów.
To właśnie te osiągnięcia stały się przepustką do plebiscytu Cumulusy 2017. Trafił do elitarnego grona trzydziestu kandydatów walczących o tytuł najlepszego polskiego sportowca lotniczego.
– Nominacja do plebiscytu to duże wyróżnienie zarówno dla naszego studenta, ale także dla uczelni. Naszą misją jest stworzenie warunków na najwyższym poziomie do nauki, w tym doskonalenie praktycznych umiejętności, które są niezbędne podczas studiów lotniczych czy też inżynierskich. I to z powodzeniem realizujemy – podkreśla Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie.
Nominowani uczestnicy plebiscytu Cumulusy 2017 wezmą udział w głosowaniu SMS-owym na finalistów. Jest na to czas do 2 lutego. Aby oddać głos na Tomasza Hornika, należy wysłać SMS o treści TC.PC.10 na numer 71068 (koszt 1,23 zł brutto). Lista piętnastu finalistów, którzy zostaną zakwalifikowani do głosowania finałowego, zostanie ogłoszona 3 lutego. Z kolei 17 lutego podczas uroczystej gali finałowej zostaną wyłonieni zwycięzcy.
Plebiscyt organizowany jest pod honorowym patronatem m.in.: Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest to trzecia i zarazem wyjątkowa edycja, bo odbędzie się w roku 100-lecia polskiego lotnictwa i promocji filmu Dywizjon 303. Szczegóły na: www.cumulusy.pl. (mg)