Z kierownika na dyrektora

Kamila Grzywaczewska została nowym dyrektorem lubelskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Jest przełożoną ponad dwustu urzędników. Do tej pory kierowała placówką terenową KRUS we Włodawie. Gra o to, kto zajmie jej dotychczasowy fotel, jeszcze nie została rozstrzygnięta.

Nowa dyrektor KOWR-u dostała powołanie na stanowisko 14 stycznia. Na razie jest pełniącą obowiązki, ale ten stan rzeczy pewnie długo nie potrwa. Mówiło się o niej jako podstawowej kandydatce na to stanowisko od co najmniej dwóch tygodni. – Młoda, ambitna, rzutka i z pomysłami. Do tego wykształcona i kompetentna. Na pewno może wprowadzić nową jakość pracy w lubelskim oddziale KOWR. Osoba z zewnątrz, ale już z doświadczeniem, może dać mocny impuls tej firmie – tak o niej mówią jedni. – Polityczna nominacja, awans dzięki partyjnemu poparciu eurodeputowanej Beaty Mazurek – twierdzą inni.

K. Grzywaczewska mieszka w Przymiarkach w gminie Urszulin. Znana jest jako aktywna działaczka społeczna, inicjatorka licznych akcji, kierownik KRUS od trzech lat, ale także jako była pracownica biura poselskiego B. Mazurek oraz aktualna radna w swojej gminie. Ukończyła Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Od lat zajmuje się rolnictwem, działalnością społeczną i rodziną. Uwielbia naturę i piękno Polesia. Mężatka i matka trzech córek.

Jej szybki awans do Lublina sprawił, że bez kierownika pozostaje włodawski oddział KRUS. Przymiarki na to stanowisko już trwają, ale na razie nikt nie chce głośno mówić o nazwiskach ewentualnych kandydatów. Raczej pewne jest to, że ktokolwiek nie objąłby schedy po Grzywaczewskiej, będzie kojarzony z partią obecnie rządzącą. (pk)

KOWR powstał 1 września 2017 r. Połączył dotychczasowe zadania Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) i część zadań Agencji Rynku Rolnego (ARR). Zadania KOWR to: gospodarowanie nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (sprzedaż i dzierżawa), nieodpłatne przekazywanie gruntów i bezzwrotna pomoc finansowa, nadzór nad spółkami o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej, wydawanie decyzji dotyczących zgody na prywatny obrót ziemią (tzw. UKUR), promocja polskich produktów rolno-spożywczych w kraju i zagranicą, opracowywanie oraz upowszechnianie informacji związanych z realizacją mechanizmów aktywnej polityki rolnej na rynkach produktów rolnych i żywnościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here